kultura i rozrywka

Tancerze „Samby” mistrzami i wicemistrzami Polski

Tancerze „Samby” mistrzami i wicemistrzami Polski

Sukces tancerzy tarnobrzeskiej szkoły „Samba” na Krajowych Mistrzostwach Polski IDO (International Dance Organization) w Zagnańsku, które były eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy

Z rywalizacji prawie 600 zawodników z ponad 30 polskich klubów tancerze „Samby” wyszli zwycięskim krokiem. Po najwyższy laur, czyli mistrzostwo Polski sięgnęli Michał Maj i Kinga Kowalczyk w kategorii Latin Show pow.16 lat. MichałCzachor i Ola Pęczak zajęli piąte miejsce w konkurencji Salsa Shines pow.16 lat.

Mistrzostwo Polski w Couple Dance Formation powyżej 16 lat zdobyła formacja dziewięciu par tanecznych z grupy Samba 1. Tytuł wicemistrzów w kategorii Caribbean Show pow.16 lat należy do formacji dziesięcioosobowej z Samby1.

– Na co dzień tancerze tarnobrzeskiej Samby zajmują się tańcem towarzyskim, ale w tym roku postanowiliśmy spróbować swoich sił również w innych stylach i formach tanecznych – mówi Aleksander Furman, współzałożyciel szkoły i nauczyciel tańca.

Nad układami i choreografią, których przewodnim motywem (zgodnie z regulaminem zawodów) był mix tańców latynoamerykańskich i karaibskich, tancerze pracowali od września pod okiem trenerów Doroty Chwałki i Zbigniewa Wrzyszcza oraz konsultantów: Konrada i Joanny Dąbskich.

Organizatorami zawodów byli: Studio Tańca CANDELA z Kielc i GOSiR Zagnańsk, a współorganizatorem Polski Związek Tańca Freestyle i Światowa Organizacja Tańca IDO. Tancerze walczyli o tytuły w kategoriach wiekowych: poniżej 7 lat, do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat, powyżej 31 lat oraz stylach tanecznych: Salsa, Bachata, Merengue, Caribbean Show, Latin Show, Disco Fox, Salsa Shines.

WW
Więcej zdjęć na www.stsamba.pl

[Gallery not found]

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021