kultura i rozrywka

Tancerze „Samby” mistrzami i wicemistrzami Polski

Tancerze „Samby” mistrzami i wicemistrzami Polski

Sukces tancerzy tarnobrzeskiej szkoły „Samba” na Krajowych Mistrzostwach Polski IDO (International Dance Organization) w Zagnańsku, które były eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy

Z rywalizacji prawie 600 zawodników z ponad 30 polskich klubów tancerze „Samby” wyszli zwycięskim krokiem. Po najwyższy laur, czyli mistrzostwo Polski sięgnęli Michał Maj i Kinga Kowalczyk w kategorii Latin Show pow.16 lat. MichałCzachor i Ola Pęczak zajęli piąte miejsce w konkurencji Salsa Shines pow.16 lat.

Mistrzostwo Polski w Couple Dance Formation powyżej 16 lat zdobyła formacja dziewięciu par tanecznych z grupy Samba 1. Tytuł wicemistrzów w kategorii Caribbean Show pow.16 lat należy do formacji dziesięcioosobowej z Samby1.

– Na co dzień tancerze tarnobrzeskiej Samby zajmują się tańcem towarzyskim, ale w tym roku postanowiliśmy spróbować swoich sił również w innych stylach i formach tanecznych – mówi Aleksander Furman, współzałożyciel szkoły i nauczyciel tańca.

Nad układami i choreografią, których przewodnim motywem (zgodnie z regulaminem zawodów) był mix tańców latynoamerykańskich i karaibskich, tancerze pracowali od września pod okiem trenerów Doroty Chwałki i Zbigniewa Wrzyszcza oraz konsultantów: Konrada i Joanny Dąbskich.

Organizatorami zawodów byli: Studio Tańca CANDELA z Kielc i GOSiR Zagnańsk, a współorganizatorem Polski Związek Tańca Freestyle i Światowa Organizacja Tańca IDO. Tancerze walczyli o tytuły w kategoriach wiekowych: poniżej 7 lat, do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat, powyżej 31 lat oraz stylach tanecznych: Salsa, Bachata, Merengue, Caribbean Show, Latin Show, Disco Fox, Salsa Shines.

WW
Więcej zdjęć na www.stsamba.pl

[Gallery not found]

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Uroczystości poświęcone żołnierzom wszystkich formacji kawaleryjskich

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

Zaproszenie na spotkanie prezydenta z mieszkańcami Wielowsi

rta24.eu31 sierpnia 2021