W powiecie

Taneczna wystawa w baranowskim MGOK-u

Taneczna wystawa w baranowskim MGOK-u

W galerii Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim można oglądać wystawę zdjęć z projektu „Wszystko kręci się wokół tańca”. W piątek odbyło się jej uroczyste otwarcie.

Podczas spotkania w ośrodku kultury w Baranowie Sandomierskim nastoletnie uczestniczki projektu opowiedziały o poszczególnych etapach swojej przygody z tańcem, projektowaniem, reżyserowaniem i wreszcie o samym tanecznym spektaklu pt. „Królewna Śnieżka”, który powstał w ramach projektu. Była to okazja do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji programu. Podczas wernisażu obecni byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, instruktorzy, wolontariusze, radni. Wśród gości był także burmistrz Marek Mazur. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodką niespodziankę, dzielenie się wrażeniami w kameralnym gronie i snucie planów na przyszły sezon artystyczny.

DSC_9673-120

Wystawa to już jeden z ostatnich elementów projektu. Będzie otwarta do połowy września. Na fotografiach można oglądać sceny z samego spektaklu, a także z poszczególnych etapów projektu: pierwszych spotkań i prób, przymiarek u krawcowej, warsztatów projektowania, czy hip hopu, przygotowań scenografii oraz promocji. Autorami większości zdjęć jest Radosław Delimata, ale także uczestniczki i instruktorzy: Laura Barszcz, Stanisław Bernad, Renata Domka, Magdalena Durda, Katarzyna Gwoździowska, Anna Korczyńska, Magdalena Lis, Anna Robuta, Magdalena Stokłosa, Paweł Walecki.

DSC_9654-101

Przypomnijmy. Projekt „Wszystko kręci się wokół tańca” realizowany był w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu od lutego. Jego założenie było takie, że wszystkie elementy przygotowania spektaklu tanecznego młodzież wymyśli i zrealizuje sama. Koordynatorką grupy była instruktor MGOK-u Katarzyna Gwoździowska. Pomysł na spektakl zrodził się szybko, potem przeprowadzono casting i wybrano odtwórczynie głównych ról. W następnym etapie powstała choreografia. Dziewczyny wzięły udział w szeregu warsztatów: hiphopowych, teatralnych, plastycznych, projektowania ubrań. Wspólnie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej wykonywały rekwizyty. Tuż przed spektaklem przeprowadziły też kampanię promocyjną oraz zaprosiły szerokie grono gości, którzy tłumnie przybyli 28 maja na premierę spektaklu. Podczas kilku pokazów „Królewnę Śnieżkę” obejrzało w sumie blisko 1000 osób w wieku od 4 do 104 lat. Ze spektaklu powstał film oraz galeria zdjęć, a także katalog wystawy dostępny w MGOK-u.

DSC_9660-107

Projekt został zrealizowany ze środków Programu „Równać Szanse 2016” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Warto dodać, że właśnie rusza kolejna edycja tego programu grantowego. Szczegóły można znaleźć na stronie.

DSC_9674-121

DSC_9681-128

Źródło: MGOKw Baranowie Sandomierskim

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

Utrudnienia w ruchu drogowym w Trześni

rta24.eu19 października 2021