Kronika Policyjna

Tarnobrzeg drugą stolicą Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych

Tarnobrzeg drugą stolicą Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych

Majówka w Tarnobrzegu oraz Sandomierzu będzie czasem wyjątkowych spotkań. Anna Dymna, Janusz Kondratiuk, Bożena Stachura, Tomasz Błasiak, Sonia Bohosiewicz, Marek Dyjak – to część artystów, która współtworzy 16. edycję FFiSN.
Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych to wydarzenie łączące dwa miasta – Tarnobrzeg i Sandomierz. – Propozycja współorganizacji zaproponowana została nam przez burmistrza Sandomierza Marcina Marca. Zdecydowaliśmy się przyjąć to zaproszenie, po to, by mieszkańcy Tarnobrzega mogli poczuć, że kultura, a zwłaszcza ludzie kultury – artyści, aktorzy, muzycy, nie omijają takich miejsc jak Tarnobrzeg i chcą z nami być – podkreśla Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Zamek Dzikowski – Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega staną się miejscami spotkań filmowych, muzycznych, literackich. Program stworzony został z myślą o dzieciach, młodzieży oraz dorosłych.

Środa 1 maja. W programie FFiSN w Tarnobrzegu m.in. recital aktora Tomasza Błasiaka z najsłynniejszym piosenkami Andrzeja Zauchy – Tarnobrzeski Dom Kultury, godz.18.00 A wcześniej, o godz. 10.00 projekcje filmowe Joanny Polak z cyklu „Zaproś dziadków i rodziców do kina”, po nich, o godz. 12.00 Filmy w sieci albo 60 lat SKSiL i „Nadmiar łaski” – zaprasza Andrzej Goleniewski.

Czwartek 2 maja. Już od godziny 10.00 Tarnobrzeski Dom Kultury na projekcje filmów animowanych zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta. W samo południe Film – Spotkanie – „Ania. Rzecz o Annie Dymnej”. Rozmowy z reżyserką Martą Węgiel. Następnie tegoroczny Reżyser Niezwykły Janusz Kondratiuk oraz aktorka Bożena Stachura, tuż po filmie „Jak pies z kotem”.

Na Zamku Tarnowskich w Dzikowie, o godz.16.00 prawdziwa uczta z Aktorką Niezwykłą Anną Dymną i gośćmi festiwalu.

Bilety na wydarzenia festiwalowe na stronie www.bilety24.pl, w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul. Słowackiego 2 oraz w biurze festiwalowym – Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu.

Źródło: UM Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zabezpieczajmy swoje rowery przed kradzieżą!

rta24.eu4 marca 2021

SPEED zatrzymało 8 kierowców, wszyscy stracili prawko

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Pijani kierowcy na drogach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu1 marca 2021

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021

31- latek kradł perfumy znanych marek

rta24.eu24 lutego 2021

Policjantka rozpoznała mężczyznę poszukiwanego listem gończym

rta24.eu22 lutego 2021