Kronika Policyjna

Tarnobrzeg drugą stolicą Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych

Tarnobrzeg drugą stolicą Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych

Majówka w Tarnobrzegu oraz Sandomierzu będzie czasem wyjątkowych spotkań. Anna Dymna, Janusz Kondratiuk, Bożena Stachura, Tomasz Błasiak, Sonia Bohosiewicz, Marek Dyjak – to część artystów, która współtworzy 16. edycję FFiSN.
Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych to wydarzenie łączące dwa miasta – Tarnobrzeg i Sandomierz. – Propozycja współorganizacji zaproponowana została nam przez burmistrza Sandomierza Marcina Marca. Zdecydowaliśmy się przyjąć to zaproszenie, po to, by mieszkańcy Tarnobrzega mogli poczuć, że kultura, a zwłaszcza ludzie kultury – artyści, aktorzy, muzycy, nie omijają takich miejsc jak Tarnobrzeg i chcą z nami być – podkreśla Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Zamek Dzikowski – Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega staną się miejscami spotkań filmowych, muzycznych, literackich. Program stworzony został z myślą o dzieciach, młodzieży oraz dorosłych.

Środa 1 maja. W programie FFiSN w Tarnobrzegu m.in. recital aktora Tomasza Błasiaka z najsłynniejszym piosenkami Andrzeja Zauchy – Tarnobrzeski Dom Kultury, godz.18.00 A wcześniej, o godz. 10.00 projekcje filmowe Joanny Polak z cyklu „Zaproś dziadków i rodziców do kina”, po nich, o godz. 12.00 Filmy w sieci albo 60 lat SKSiL i „Nadmiar łaski” – zaprasza Andrzej Goleniewski.

Czwartek 2 maja. Już od godziny 10.00 Tarnobrzeski Dom Kultury na projekcje filmów animowanych zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta. W samo południe Film – Spotkanie – „Ania. Rzecz o Annie Dymnej”. Rozmowy z reżyserką Martą Węgiel. Następnie tegoroczny Reżyser Niezwykły Janusz Kondratiuk oraz aktorka Bożena Stachura, tuż po filmie „Jak pies z kotem”.

Na Zamku Tarnowskich w Dzikowie, o godz.16.00 prawdziwa uczta z Aktorką Niezwykłą Anną Dymną i gośćmi festiwalu.

Bilety na wydarzenia festiwalowe na stronie www.bilety24.pl, w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul. Słowackiego 2 oraz w biurze festiwalowym – Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu.

Źródło: UM Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby

rta24.eu8 lipca 2021

Wieczorna interwencja strażaków i przypalona potrawa

rta24.eu8 lipca 2021

Ruszyły zgłoszenia do Jarmarku Dominikańskiego

rta24.eu7 lipca 2021