W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Narysowali „cichego zabójcę”

Tarnobrzeg. Narysowali „cichego zabójcę”

48 uczniów odebrało dziś w magistracie nagrody i wyróżnienia za udział w pierwszym miejskim konkursie plastycznym „Tarnobrzeg mówi NIE tlenkowi węgla”. Młodzi autorzy trafnie i celnie zilustrowali ten trudny temat.

Konkurs organizowany przez zarząd miejski OSP był częścią miejskiej kampanii informacyjnej o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą tlenek węgla. – Wpłynęły na niego 293 prace dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych – mówi komendant miejski Wojciech Zioło, który podsumował akcję.

W prezentacji poświęconej tlenkowi węgla przytoczył także smutne statystyki za zeszłoroczny sezon grzewczy, w którym śmiertelnymi ofiarami „cichego zabójcy” zostało 61 osób. Natomiast od początku września do szpitali na Podkarpaciu z objawami zatrucia trafiło ponad 20 osób a dwie poniosły śmierć.

Wśród nagród, jakie otrzymali laureaci były czujniki czadu ufundowane przez miasto. Prezydent miasta Grzegorz Kiełb przekazał także 30 urządzeń dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbiecie Miernik-Krukurce. Otrzymają je osoby starsze i niepełnosprawne korzystające z pomocy MOPR. Dzięki współpracy magistratu ze spółdzielniami mieszkaniowymi tarnobrzeżanie znajdą w swoich skrzynkach ulotki objaśniające czym jest czad i jak się go ustrzec.

Prace plastyczne oceniała komisja w składzie: Stanisław Dziubak, plastyk z Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Marek Bukała, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, Edward Szlichta, prezes zarządu oddziału miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnobrzegu. Gratulacje i nagrody przekazali laureatom: prezydent miasta Grzegorz Kiełb, Daniel Półgrabski reprezentujący firmy PSB Mrówka i Autorak oraz wiceprezes zarządu miejskiego OSP Michał Wiącek.

dwojka

3

4

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021