W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Narysowali „cichego zabójcę”

Tarnobrzeg. Narysowali „cichego zabójcę”

48 uczniów odebrało dziś w magistracie nagrody i wyróżnienia za udział w pierwszym miejskim konkursie plastycznym „Tarnobrzeg mówi NIE tlenkowi węgla”. Młodzi autorzy trafnie i celnie zilustrowali ten trudny temat.

Konkurs organizowany przez zarząd miejski OSP był częścią miejskiej kampanii informacyjnej o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą tlenek węgla. – Wpłynęły na niego 293 prace dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych – mówi komendant miejski Wojciech Zioło, który podsumował akcję.

W prezentacji poświęconej tlenkowi węgla przytoczył także smutne statystyki za zeszłoroczny sezon grzewczy, w którym śmiertelnymi ofiarami „cichego zabójcy” zostało 61 osób. Natomiast od początku września do szpitali na Podkarpaciu z objawami zatrucia trafiło ponad 20 osób a dwie poniosły śmierć.

Wśród nagród, jakie otrzymali laureaci były czujniki czadu ufundowane przez miasto. Prezydent miasta Grzegorz Kiełb przekazał także 30 urządzeń dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbiecie Miernik-Krukurce. Otrzymają je osoby starsze i niepełnosprawne korzystające z pomocy MOPR. Dzięki współpracy magistratu ze spółdzielniami mieszkaniowymi tarnobrzeżanie znajdą w swoich skrzynkach ulotki objaśniające czym jest czad i jak się go ustrzec.

Prace plastyczne oceniała komisja w składzie: Stanisław Dziubak, plastyk z Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Marek Bukała, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, Edward Szlichta, prezes zarządu oddziału miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnobrzegu. Gratulacje i nagrody przekazali laureatom: prezydent miasta Grzegorz Kiełb, Daniel Półgrabski reprezentujący firmy PSB Mrówka i Autorak oraz wiceprezes zarządu miejskiego OSP Michał Wiącek.

dwojka

3

4

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Tarnobrzeg gotowy na punkty szczepień powszechnych

rta24.eu21 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021