W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Narysowali „cichego zabójcę”

Tarnobrzeg. Narysowali „cichego zabójcę”

48 uczniów odebrało dziś w magistracie nagrody i wyróżnienia za udział w pierwszym miejskim konkursie plastycznym „Tarnobrzeg mówi NIE tlenkowi węgla”. Młodzi autorzy trafnie i celnie zilustrowali ten trudny temat.

Konkurs organizowany przez zarząd miejski OSP był częścią miejskiej kampanii informacyjnej o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą tlenek węgla. – Wpłynęły na niego 293 prace dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych – mówi komendant miejski Wojciech Zioło, który podsumował akcję.

W prezentacji poświęconej tlenkowi węgla przytoczył także smutne statystyki za zeszłoroczny sezon grzewczy, w którym śmiertelnymi ofiarami „cichego zabójcy” zostało 61 osób. Natomiast od początku września do szpitali na Podkarpaciu z objawami zatrucia trafiło ponad 20 osób a dwie poniosły śmierć.

Wśród nagród, jakie otrzymali laureaci były czujniki czadu ufundowane przez miasto. Prezydent miasta Grzegorz Kiełb przekazał także 30 urządzeń dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbiecie Miernik-Krukurce. Otrzymają je osoby starsze i niepełnosprawne korzystające z pomocy MOPR. Dzięki współpracy magistratu ze spółdzielniami mieszkaniowymi tarnobrzeżanie znajdą w swoich skrzynkach ulotki objaśniające czym jest czad i jak się go ustrzec.

Prace plastyczne oceniała komisja w składzie: Stanisław Dziubak, plastyk z Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Marek Bukała, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, Edward Szlichta, prezes zarządu oddziału miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnobrzegu. Gratulacje i nagrody przekazali laureatom: prezydent miasta Grzegorz Kiełb, Daniel Półgrabski reprezentujący firmy PSB Mrówka i Autorak oraz wiceprezes zarządu miejskiego OSP Michał Wiącek.

dwojka

3

4

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021