W powiecie

Tarnobrzeg otrzymał maseczki od skazanych

Tarnobrzeg otrzymał maseczki od skazanych

Tysiąc sztuk maseczek uszytych przez skazanych odbywających kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Chmielowie. Maseczki trafią m.in. do tarnobrzeskich placówek oświatowych.

Z pakietem maseczek, dokładnie tysiącem sztuk uszytych przez skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Chmielowie do tarnobrzeskiego magistratu zawitał zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Dębicy,  mjr Jacek Paśko pełniący służbę w Oddziale Zewnętrznym w Chmielowie,  kapitan  Mariusz Konefał oraz porucznik Justyna Tur.

Zakład Karny w Dębicy, a także jego oddział w podtarnobrzeskim Chmielowie, w ogólnokrajową akcję szycia maseczek ochronnych w ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości #ResortSprawiedliwościPomaga włączył się od kwietnia. – W naszej jednostce realizowany jest program resocjalizacyjny „Szycie ratuje życie”, w ramach którego skazani recydywiści penitencjarni oraz odbywający karę po raz pierwszy rozpoczęli produkcję maseczek ochronnych. Do realizowanego programu włączonych zostało sześciu skazanych odbywających karę w dębickim zakładzie karnym oraz sześciu osadzonych z Oddziału Zewnętrznego w Chmielowie, którzy posiadają umiejętności szycia i są zmotywowani do podjęcia się pomocy innym – mówi mjr Jacek Paśko.

Przekazane przez Służbę Więzienną maseczki trafią m.in. do tarnobrzeskich jednostek oświatowych.

– Mimo sukcesywnego znoszenia nakazów, w tym dotyczącego zakrywania ust i nosa na otwartej przestrzeni wciąż jeszcze zalecenie to obowiązuje w miejscach, gdzie nie da się zachować dystansu pomiędzy ludźmi. Maseczki obowiązują m.in. w szkołach, które w ograniczonym zakresie, ale już przecież pracują z uczniami. Zakrywanie nosa i ust obowiązuje na szkolnych korytarzach, maseczki uczniowie zdejmują dopiero po zajęciu miejsca w ławkach. Takie same zalecenia, przynajmniej na ten moment, obowiązywać mają podczas egzaminów, maturalnych i ósmoklasistów, które niebawem się rozpoczynają – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

 

Źródło U. M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021