W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg, powiat: jak dojechać, gdzie parkować przy cmentarzach

Tarnobrzeg, powiat: jak dojechać, gdzie parkować przy cmentarzach

We Wszystkich Świętych w okolicach cmentarzy w Tarnobrzegu i w gminach powiatu tarnobrzeskiego zmienia się organizacja ruchu. Uważajcie na znaki ograniczające prędkość, zakazy zatrzymywania i wyprzedzania.

Jak co roku policjanci będą kierować ruchem oraz czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Na cmentarze najsprawniej dotrzeć komunikacją miejską. Funkcjonariusze już dziś namawiają, aby skorzystać z tej możliwości. – Prosimy o kulturę jazdy na drodze. Bądźmy ostrożni,ale też wyrozumiali dla innych kierowców i pieszych, nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu – apeluje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona,oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.

Podajemy plan organizacji ruchu przy cmentarzach:

Tarnobrzeg

Droga wojewódzka nr 871, ulica Wisłostrada – w rejonie cmentarza parkowanie pojazdów na parkingach oraz na prawych zewnętrznych pasach ruchu. Ruch pojazdów odbywać się będzie tylko jednym, wewnętrznym pasem ruchu.

Droga wojewódzka nr 723, osiedle Wielowieś – obowiązuje zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Ruch pieszych częściowo po chodniku oraz poboczem. Postój pojazdów na wyznaczonym parkingu przyległym do cmentarza oraz częściowo na wyznaczonym parkingu tuż przy cmentarzu.

Cmentarz komunalny przy ul. Bema, osiedle Sobów – na odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz zatrzymywania się przed wjazdem na cmentarz w kierunku osiedla Sobów na wysokości przystanku autobusowego. Ruch pieszych poboczem i częściowo jezdnią.

Gmina Gorzyce

Droga krajowa nr 77- na długości cmentarza obowiązuje zakaz zatrzymywania się po stronie w kierunku Stalowej Woli. Postój pojazdów na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu drogi przy Urzędzie Gminy. Ruch pieszych poboczem i częściowo jezdnią.

Cmentarz w Trześni – po obu stronach drogi powiatowej zakaz zatrzymywania się. Ruch pieszych poboczem i częściowo po chodniku.

Gmina Grębów

Droga powiatowa, cmentarz parafialny – obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Postój pojazdów na pobliskim placu targowym. Na drodze wojewódzkiej, po obu stronach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Ruch pieszych po chodniku.
Stale, Krawce – cmentarze znajdują się przy kościołach, postój pojazdów na parkingach. Ruch pieszych częściowo poboczem.

Gmina Baranów Sandomierski

Baranów Sandomierski, Skopanie, Wola Baranowska, Ślęzaki – postój pojazdów na parkingach przy cmentarzach parafialnych. Na wysokości cmentarza w Woli Baranowskiej ustawiony będzie znak „zakaz zatrzymywania się”, w Ślęzakach na drodze dojazdowej do cmentarza organizacja ruchu zmienia się z dwukierunkowego na jednokierunkowy.

Gmina Nowa Dęba

Cmentarz przy ul. Cmentarnej – dojazd oraz dojście do cmentarza ulicą Kościuszki. Parkowanie pojazdów na poboczu ulic.

Chmielów, cmentarz parafialny – postój pojazdów częściowo na terenie cmentarza oraz na poboczu wzdłuż ogrodzenia. Obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na długości od wiaduktu do przejazdu kolejowego.

Tarnowska Wola, droga krajowa nr 9 – Parkowanie na pasie ruchu drogi powiatowej w kierunku miejscowości Alfredówka oraz częściowo na poboczu. Na wysokości cmentarza obowiązuje zakaz zatrzymywania się i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Jadachy, droga krajowa nr 9 – na obszarze niezabudowanym obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Postój pojazdów na placu obok cmentarza, jak i na poboczu po jednej stronie drogi dojazdowej. Ruch pieszych odbywać się będzie po chodniku.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021