W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Ruszyła budowa kolejnego bloku TBS

Tarnobrzeg. Ruszyła budowa kolejnego bloku TBS

Pięćdziesiąt rodzin zamieszka w nowym budynku wielorodzinnym przy ulicy Świętej Barbary. Klucze do mieszkań czynszowych lokatorzy otrzymają w sierpniu przyszłego roku. Inwestorem jest Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

W bloku o pięciu kondygnacjach będzie 50 mieszkań i 18 boksów garażowych w podpiwniczeniu. Każda z trzech klatek schodowych będzie wyposażona w dźwig osobowy. Tylko jeden lokal to kawalerka, pozostałe będą dwu i trzypokojowe. Parterowe mieszkanie będzie przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Przy bloku zaprojektowano także 29 miejsc postojowych.

Średni metraż mieszkania dwupokojowego to 50 metrów kwadratowych a trzypokojowego od 60 do 70 mkw. Mieszkania będą wykończone pod klucz. Oznacza to m.in. panele w pokojach, terakotę w kuchni i łazience wraz z białym montażem, ale bez glazury na ścianie.

Mieszkania na wynajem są w mieście popularną alternatywą wobec drogich mieszkań na rynku pierwotnym. To oferta dla osób, które nie mają zbyt wysokich dochodów i nie posiadają w Tarnobrzegu mieszkania na własność.

– Zainteresowanie naszą inwestycją było ogromne. W tym przypadku na jedno mieszkanie przypadało trzech zainteresowanych – mówi portalowi rta24.eu Zofia Janiec, prezes TTBS.

Lokatorzy, którzy otrzymali przydziały zawierają teraz ze spółką tak zwane umowy partycypacyjne, które zobowiązują ich do pokrycia 20 procent kosztów budowy lokalu a w zamian dają prawo do wynajęcia mieszkania z zasobów TBS.

O przydziale mieszkania w budownictwie czynszowym decyduje dochód gospodarstwa domowego. Przykładowo, w rodzinie trzyosobowej minimalna stawka na osobę wynosi 1323,84 zł a maksymalna nieco ponad 11 tys. zł brutto.

Jakie będą koszty najmu w nowej czynszówce przy Świętej Barbary? Stawka za metr kwadratowy wyniesie 10,50 zł. Zawiera ona spłatę kredytu z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego oraz opłaty związane z utrzymaniem budynku m.in koszty eksploatacji, fundusz remontowy i koszty administracyjne. Opłaty za media naliczane będą oddzielnie.

Wartość inwestycji, która kredytowana jest w 60 proc. przez Bank Gospodarstwa Krajowego wynosi około 9,5 mln złotych.

Wioletta Wojtkowiak

Na zdjęciach plac budowy i wizualizacja bloku

IMGP9501-001

IMGP9505-001

02 Ujecie 02 popr2

01 Ujecie 01 popr2

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021