W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Są paczki z żywnością dla potrzebujących

Tarnobrzeg. Są paczki z żywnością dla potrzebujących

Mieszkańcy Tarnobrzega będący w trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na pomoc żywnościową. Wsparcia, do końca czerwca przyszłego roku, udzielać będą Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Tarnobrzeski Bank Żywności. 

– Z pomocy żywnościowej może skorzystać osoba, której dochód nie przekracza 1268 zł, jeśli mieszka samotnie lub 1028 zł, jeśli jest członkiem rodziny oraz jeżeli jednocześnie znajduje się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej przez m.in. ubóstwo, sieroctwo, bezdomność czy bezrobocie – informuje Elżbieta Miernik-Krukurka, dyrektor MOPR w Tarnobrzegu.

Aby otrzymać pomoc żywnościową należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu przy ul. Kopernika 3 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 i złożyć oświadczenie o dochodzie. Na podstawie oświadczenia pracownicy socjalni MOPR wystawią skierowanie uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej.

W skierowaniu wskazana jest nazwa punktu odbioru żywności. W tej edycji paczka jest większa – każdy uczestnik otrzyma 19 produktów: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy.

Paczki żywnościowe wydawane są w 11 punktach odbioru na terenie Tarnobrzega w określonych dniach i godzinach – szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej mopr@mopr.pl w zakładce POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 15 822 -60- 97. Osoby korzystające ze wsparcia żywnościowego mogą również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i różnych formach aktywizujących.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021