W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Są paczki z żywnością dla potrzebujących

Tarnobrzeg. Są paczki z żywnością dla potrzebujących

Mieszkańcy Tarnobrzega będący w trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na pomoc żywnościową. Wsparcia, do końca czerwca przyszłego roku, udzielać będą Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Tarnobrzeski Bank Żywności. 

– Z pomocy żywnościowej może skorzystać osoba, której dochód nie przekracza 1268 zł, jeśli mieszka samotnie lub 1028 zł, jeśli jest członkiem rodziny oraz jeżeli jednocześnie znajduje się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej przez m.in. ubóstwo, sieroctwo, bezdomność czy bezrobocie – informuje Elżbieta Miernik-Krukurka, dyrektor MOPR w Tarnobrzegu.

Aby otrzymać pomoc żywnościową należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu przy ul. Kopernika 3 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 i złożyć oświadczenie o dochodzie. Na podstawie oświadczenia pracownicy socjalni MOPR wystawią skierowanie uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej.

W skierowaniu wskazana jest nazwa punktu odbioru żywności. W tej edycji paczka jest większa – każdy uczestnik otrzyma 19 produktów: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy.

Paczki żywnościowe wydawane są w 11 punktach odbioru na terenie Tarnobrzega w określonych dniach i godzinach – szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej mopr@mopr.pl w zakładce POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 15 822 -60- 97. Osoby korzystające ze wsparcia żywnościowego mogą również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i różnych formach aktywizujących.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

Dyskutowali o zintegrowanym planowaniu

rta24.eu20 lipca 2021

Tarnobrzeg. Złóż wniosek o kartę abonamentową

rta24.eu16 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021