W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Samorządowcy walczą o przywrócenie Rejonu Energetycznego

Tarnobrzeg. Samorządowcy walczą o przywrócenie Rejonu Energetycznego

Po czterech latach od likwidacji placówki z siedzibą przy ul. Szpitalnej 3 radni wystosowali apel m.in. do Ministerstwa Energii i Polskiej Grupy Energetycznej. Domagają się w nim przywrócenia Rejonu Energetycznego z siedzibą w Tarnobrzegu.

Radni przyjęli apel na ostatniej sesji. Kierowali się skargami od mieszkańców, instytucji oraz przedsiębiorców nie tylko Tarnobrzega ale i okolicznych gmin, którym likwidacja placówki z końcem 2012 roku utrudniła życie. Wszelkie sprawy, dotyczące zaopatrzenia w energię elektryczną, trzeba bowiem załatwiać dopiero w Punkcie Obsługi Klienta w Mielcu lub oddziale w Rzeszowie, oddalonych od Tarnobrzega o 40 i 80 km.

Samorządowcy podkreślają, że decyzja o likwidacji Rejonu Energetycznego podjęta została bez jakichkolwiek uzgodnień z władzami samorządowymi miast i gmin obsługiwanych przez placówkę. Do czasu likwidacji Rejon tworzyły: Posterunek Energetyczny w Sandomierzu obsługujący gminy Dwikozy, Zawichost, Obrazów, Wilczyce, Posterunek Energetyczny w Tarnobrzegu obsługujący miasto Tarnobrzeg wraz z gminami Grębów i Gorzyce oraz Posterunek Energetyczny w Nowej Dębie obsługujący Nową Dębę, Majdan Królewski, Baranów Sandomierski i Padew Narodową.

„Przywrócenie działalności Rejonu Energetycznego z siedzibą w Tarnobrzegu w znaczący sposób ułatwi, usprawni i przyśpieszy załatwianie spraw z zakresu energetyki przez mieszkańców miasta, instytucje i przedsiębiorców, a także podmioty z gmin obsługiwanych uprzednio przez zlikwidowany Rejon” – czytamy w apelu. Samorządowcy przekonują, że reaktywacja instytucji wpłynie korzystnie nie tylko na inwestycje w mieście, ale także ułatwi codzienne życie jego mieszkańcom, wpłynie też na jakość i szybkość rozpatrywanych spraw.

Apel trafi między innymi do Ministerstwa Energii w Warszawie, wojewody podkarpackiego i marszałka województwa, posłów i senatorów z Podkarpacia, a także do Polskiej Grupy Energetycznej w Warszawie, PGE Dystrybucji w Lublinie i oddziału w Rzeszowie.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021