W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Samorządowcy walczą o przywrócenie Rejonu Energetycznego

Tarnobrzeg. Samorządowcy walczą o przywrócenie Rejonu Energetycznego

Po czterech latach od likwidacji placówki z siedzibą przy ul. Szpitalnej 3 radni wystosowali apel m.in. do Ministerstwa Energii i Polskiej Grupy Energetycznej. Domagają się w nim przywrócenia Rejonu Energetycznego z siedzibą w Tarnobrzegu.

Radni przyjęli apel na ostatniej sesji. Kierowali się skargami od mieszkańców, instytucji oraz przedsiębiorców nie tylko Tarnobrzega ale i okolicznych gmin, którym likwidacja placówki z końcem 2012 roku utrudniła życie. Wszelkie sprawy, dotyczące zaopatrzenia w energię elektryczną, trzeba bowiem załatwiać dopiero w Punkcie Obsługi Klienta w Mielcu lub oddziale w Rzeszowie, oddalonych od Tarnobrzega o 40 i 80 km.

Samorządowcy podkreślają, że decyzja o likwidacji Rejonu Energetycznego podjęta została bez jakichkolwiek uzgodnień z władzami samorządowymi miast i gmin obsługiwanych przez placówkę. Do czasu likwidacji Rejon tworzyły: Posterunek Energetyczny w Sandomierzu obsługujący gminy Dwikozy, Zawichost, Obrazów, Wilczyce, Posterunek Energetyczny w Tarnobrzegu obsługujący miasto Tarnobrzeg wraz z gminami Grębów i Gorzyce oraz Posterunek Energetyczny w Nowej Dębie obsługujący Nową Dębę, Majdan Królewski, Baranów Sandomierski i Padew Narodową.

„Przywrócenie działalności Rejonu Energetycznego z siedzibą w Tarnobrzegu w znaczący sposób ułatwi, usprawni i przyśpieszy załatwianie spraw z zakresu energetyki przez mieszkańców miasta, instytucje i przedsiębiorców, a także podmioty z gmin obsługiwanych uprzednio przez zlikwidowany Rejon” – czytamy w apelu. Samorządowcy przekonują, że reaktywacja instytucji wpłynie korzystnie nie tylko na inwestycje w mieście, ale także ułatwi codzienne życie jego mieszkańcom, wpłynie też na jakość i szybkość rozpatrywanych spraw.

Apel trafi między innymi do Ministerstwa Energii w Warszawie, wojewody podkarpackiego i marszałka województwa, posłów i senatorów z Podkarpacia, a także do Polskiej Grupy Energetycznej w Warszawie, PGE Dystrybucji w Lublinie i oddziału w Rzeszowie.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021

Nowe ograniczenia. Co zmieni się od soboty 27 marca?

rta24.eu25 marca 2021