W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Samorządowcy walczą o przywrócenie Rejonu Energetycznego

Tarnobrzeg. Samorządowcy walczą o przywrócenie Rejonu Energetycznego

Po czterech latach od likwidacji placówki z siedzibą przy ul. Szpitalnej 3 radni wystosowali apel m.in. do Ministerstwa Energii i Polskiej Grupy Energetycznej. Domagają się w nim przywrócenia Rejonu Energetycznego z siedzibą w Tarnobrzegu.

Radni przyjęli apel na ostatniej sesji. Kierowali się skargami od mieszkańców, instytucji oraz przedsiębiorców nie tylko Tarnobrzega ale i okolicznych gmin, którym likwidacja placówki z końcem 2012 roku utrudniła życie. Wszelkie sprawy, dotyczące zaopatrzenia w energię elektryczną, trzeba bowiem załatwiać dopiero w Punkcie Obsługi Klienta w Mielcu lub oddziale w Rzeszowie, oddalonych od Tarnobrzega o 40 i 80 km.

Samorządowcy podkreślają, że decyzja o likwidacji Rejonu Energetycznego podjęta została bez jakichkolwiek uzgodnień z władzami samorządowymi miast i gmin obsługiwanych przez placówkę. Do czasu likwidacji Rejon tworzyły: Posterunek Energetyczny w Sandomierzu obsługujący gminy Dwikozy, Zawichost, Obrazów, Wilczyce, Posterunek Energetyczny w Tarnobrzegu obsługujący miasto Tarnobrzeg wraz z gminami Grębów i Gorzyce oraz Posterunek Energetyczny w Nowej Dębie obsługujący Nową Dębę, Majdan Królewski, Baranów Sandomierski i Padew Narodową.

„Przywrócenie działalności Rejonu Energetycznego z siedzibą w Tarnobrzegu w znaczący sposób ułatwi, usprawni i przyśpieszy załatwianie spraw z zakresu energetyki przez mieszkańców miasta, instytucje i przedsiębiorców, a także podmioty z gmin obsługiwanych uprzednio przez zlikwidowany Rejon” – czytamy w apelu. Samorządowcy przekonują, że reaktywacja instytucji wpłynie korzystnie nie tylko na inwestycje w mieście, ale także ułatwi codzienne życie jego mieszkańcom, wpłynie też na jakość i szybkość rozpatrywanych spraw.

Apel trafi między innymi do Ministerstwa Energii w Warszawie, wojewody podkarpackiego i marszałka województwa, posłów i senatorów z Podkarpacia, a także do Polskiej Grupy Energetycznej w Warszawie, PGE Dystrybucji w Lublinie i oddziału w Rzeszowie.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021