W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg sprzeda udziały w wydawnictwie samorządowym ?

Tarnobrzeg sprzeda udziały w wydawnictwie samorządowym ?

Na najbliższej sesji radni Tarnobrzega mają głosować nad zmianą w uchwale o wyrażeniu zgody na sprzedaż udziałów spółki Wydawnictwo Samorządowe, wydawcy Tygodnika Nadwiślańskiego.

W listopadzie 2012 roku Rada Miasta Tarnobrzega wyraziła zgodę na zbycie 335 udziałów spółki. Do tego nie doszło, a dwa lata później samorząd zwiększył swoje udziały w spółce. Teraz prezydent pyta radnych o zgodę na zbycie wszystkich 1335 udziałów o wartości 66 750 zł, co stanowi 44,35 proc. jej kapitału zakładowego.

Jaki jest powód kolejnej próby zbycia udziałów? – Aktualna sytuacja finansowa spółki i brak prognozy co do korzystnej zmiany na rynku prasowym – twierdzi sekretarz miasta Przemysław Rękas. Kolejnymi co do wielkości udziałowcami spółki są: samorząd Sandomierza, który posiada w spółce 1330 udziałów, wspólnik Justyna Leniart posiadająca 336 udziałów, a także dziewięć innych osób-wspólników, z których każdy posiada po jednym udziale. Wartość nominalna każdego z udziałów to 50 zł.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, struktura własnościowa powoduje, że gmina nie ma decydującego wpływu na działalność spółki, która od 2012 r. znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, co spowodowane jest m.in. spadkiem popytu na prasę tradycyjną. Sytuacja na rynku prasowym oraz bardzo silna konkurencja skoncentrowana wokół silnych kapitałowo podmiotów prasowych zdecydowanie ograniczają dalszy rozwój spółki.

„Pomimo podejmowanych działań naprawczych spółka nadal znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. W związku z powyższym Prezydent Miasta Tarnobrzega przedkłada Radzie Miasta Tarnobrzega projekt uchwały celem wyrażenia zgody na zbycie udziałów w Spółce” – głosi projekt uchwały.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021