W Tarnobrzegu

Tarnobrzeg. Studium przyjęte przy „nie” konserwatora

Tarnobrzeg. Studium przyjęte przy „nie” konserwatora

Uchwalenie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta było najważniejszym punktem czwartkowej nadzwyczajnej sesji rady miasta. Radni przyjęli dokument, chociaż nie bez kontrowersji.

Studium określa politykę przestrzenną miasta. Jest wytyczną do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. – Jeśli nie uchwalimy studium nie będą kontynuowane prace nad planami, których obecnie procedujemy siedem. Chodzi między innymi o rozległy teren wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Brak studium wstrzymuje dalsze działania planistyczne w tym rejonie, a gminie bardzo zależy na pozyskaniu pieniędzy na zagospodarowanie tego strategicznego terenu – mówi Anna Feręs-Niezgoda, naczelnik wydziału urbanistyki, architektury i budownictwa UM.

Do studium wpłynęły 52 uwagi. Dokument zaopiniował negatywnie kierownik tarnobrzeskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Dominik Komada ze względu na wpisany do niego obiekt wielkopowierzchniowy na osiedlu Centrum. Miasto chce, by na terenie objętym strefą ochrony konserwatorskiej powstała galeria handlowa. Na to nie zgadza się konserwator. Najważniejszy dla losów galerii będzie jednak miejscowy plan, przy którego uzgodnieniu z opinią konserwatora miasto musi się już liczyć.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

  1. Tag

    15 września 2017 at 16:29

    Czy jest gdzieś na stronie możliwość podglądu nowego studium?

  2. Wasyl

    16 września 2017 at 14:59

    Uważam że temu wszystkiemu powinien przyjrzeć się wojewoda bo jak można ustalać stadium rozwoju bez decyzji konserwatora. Ta planowana rozbudowa tego molocha galerii na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Sikorskiego to będzie raj dla tarnobrzeskich pijaków i tych którzy oddają mocz przy takich zabudowaniach a lokatorzy z centrum będą narzekać na smród. Tak jest i teraz idąc wieczorem widzi się element spożywający alkohol w krzakach i w okresie lata smród nie do wytrzymania. Jest to obraz Tarnobrzega z pijakami . Uważam że w tym miejscu powinna być niska zabudowa , alejki z ławeczkami i monitoringiem. Czy tylko stać miasto na budowanie galerii, marketów,a może prezydent ma w tym swój interes, gdzie obiecane miejsca pracy, gdzie obietnica likwidacji przejść przy dzikowiaku, z takich powstałych budowli nie będzie zatrudnienia . Ale cóż dalej obiecanki podniecanki, imprezy poniżej tego co mają ościenne gminy , remonty staroci które były wymysłem PRL na Nadolu pytam kto tam będzie przychodził może przywisle na spacer z kundelkami aby nawozić teren, albo stali bywalce jaboli że swoim sokiem jako opryskiem. Człowieka krew zalewa jak się widzi że młodzież ucieka z Tarnobrzega a zostają emeryci. Tylko oni dają podatki do kasy miasta bo przy braku pracy z czego ta młodzież ma żyć. Dlatego prezydent forsuje swoją propagandę o rozwoju miasta faszerując mieszkańców kiblem z podmywanie za 0,5 mln złotych i to się nazywa rozwój miasta może by wystarczyło postawić coś małego a resztę pieniędzy przeznaczyć na inny cel. Cała ta polityka sprowadza się do oszczędności a jak wyglądają drogi remontowane niedawno pręży prezydencie zapadnięte po opadach nikt tego nie poprawia, dostawczaki porobiły koleiny, dziury przy studzienkach czy tak ma wyglądać rozwój miasta z takimi drogami a może ograniczyć tonaż,a może lepiej sprawdzać wykonawców, przecież to są nasze podatki. Jedno się robi a drugie psuje. Prezydent tego nie widzi lub nie chce widziec po co tyle tych urzedasow wysłać w teren po mieście to może efekty tej pracy będzie widać i rozum się im dotleni.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Przebieg prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim

rta24.eu10 sierpnia 2020

,,V Wyprawa Warszawska ‘’ z udziałem strażaków z Dymitrowa Małego

rta24.eu7 sierpnia 2020

Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Baranów Sandomierski

rta24.eu7 sierpnia 2020

Wakacyjne remonty placówek oświatowych

rta24.eu6 sierpnia 2020

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

rta24.eu6 sierpnia 2020
policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

Pięć medali dla KK Jezior Tarnobrzeg w mistrzostwach Polski w Poznaniu

rta24.eu5 sierpnia 2020

Jan Mroczek gościem organowego czwartku

rta24.eu4 sierpnia 2020

Uwaga – obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu!

rta24.eu3 sierpnia 2020