Tarnobrzescy kajakarze przywieźli ze Śląska pięć medali

1 maja w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Śląska w Kajakarstwie Klasycznym, w których brali udział zawodnicy z Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg.

Tarnobrzescy kajakarze przywieźli z mistrzostw 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Najlepsza na dystansie 5000 m w jedynkach juniorek młodszych była Magdalena Szczęsna, zeszłoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów.

Trzecia w tej konkurencji dopłynęła Urszula Opałka. Srebro wywalczył Jakub Piątek na dystansie 5000 m w jedynkach juniorów. Dwa kolejne medale tarnobrzescy kajakarze zdobyli w dwójkach na 5000 m – drugie miejsce na podium zajęły

Jagoda Bajda i Zuzanna Błażejczak, które debiutowały w tym składzie, a trzecie Urszula Opałka i Magdalena Szczęsna. Znakomitą formą wykazał się również Kacper Puzio, który w kategorii jedynek młodzików dopłynął na czwartej pozycji.

Warunki podczas zawodów nie były sprzyjające, wiał silny wiatr. Mimo to wszyscy kajakarze z Tarnobrzega pokazali znakomite przygotowanie i stanęli na wysokości zadania.