Kronika Policyjna

Tarnobrzescy policjanci tworzą mapy zagrożeń

Tarnobrzescy policjanci tworzą mapy zagrożeń

„Poczucie bezpieczeństwa w gminie Nowa Dęba” było tematem konsultacji społecznej przeprowadzonej przez policjantów w celu stworzenia “Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Wczoraj w budynku Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, odbyły się konsultacje społeczne dotyczące „Założeń Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Kolejne spotkania zostaną przeprowadzone w pozostałych gminach jeszcze w tym miesiącu.

286684019

Głównym celem tych spotkań jest tworzenie narzędzi – map zagrożeń bezpieczeństwa, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zagrożeń na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Z założenia, „mapy zagrożeń” mają być narzędziami, które pozwolą zaktywizować różne podmioty w zakresie współpracy z Policją, w celu ujawniania i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli. Pomogą też lepiej zarządzać siłami i środkami policyjnymi.

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy w Nowej Dębie Władysław Ordon, Komendant Straży Miejskiej w Nowej Dębie Mieczysław Nalepa, Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej st. chor. szt. Adam Ładosz, Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie Leszek Mirowski, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie Krystian Rzemień oraz przedstawiciele sołectw.

Spotkanie otworzył Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu inspektor Edward Ząbek. Komendant w swoim wystąpieniu przedstawił idee tworzenia “Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, oraz propozycje poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń poprzez zwiększenie współpracy i aktywizacji ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w realizację zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli.

Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu nadkom. Stanisław Sekuła przedstawił prezentację multimedialną dot. tworzenia mapy zagrożeń. Sprawozdanie stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Nowa Dęba przedstawił podkom. Marek Pietrykowski Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie.

1246737703

Następnie, uczestnicy spotkania przedstawiali swoje wnioski mające na celu eliminowanie popełnianych przestępstw przeciwko mieniu, bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz przemocy domowej.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Kierowca seata potrącił troje nastolatków

rta24.eu10 czerwca 2021

Rozładowany telefon uchronił 80-latkę, przed oszustwem

rta24.eu10 czerwca 2021

Małżeństwo z Warszawy podziękowało policjantom za pomoc

rta24.eu9 czerwca 2021

30-latek z Tarnobrzega hodował konopie

rta24.eu5 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021

Kierowca hondy, podczas ucieczki chciał potrącić policjanta

rta24.eu27 maja 2021

Poszukiwany i bez uprawnień do kierowania,pojechał po dziecko do szkoły

rta24.eu26 maja 2021

Pijani rodzice opiekowali się 4-latkiem

rta24.eu24 maja 2021