Kronika Policyjna

Tarnobrzescy policjanci tworzą mapy zagrożeń

Tarnobrzescy policjanci tworzą mapy zagrożeń

„Poczucie bezpieczeństwa w gminie Nowa Dęba” było tematem konsultacji społecznej przeprowadzonej przez policjantów w celu stworzenia “Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Wczoraj w budynku Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, odbyły się konsultacje społeczne dotyczące „Założeń Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Kolejne spotkania zostaną przeprowadzone w pozostałych gminach jeszcze w tym miesiącu.

286684019

Głównym celem tych spotkań jest tworzenie narzędzi – map zagrożeń bezpieczeństwa, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zagrożeń na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Z założenia, „mapy zagrożeń” mają być narzędziami, które pozwolą zaktywizować różne podmioty w zakresie współpracy z Policją, w celu ujawniania i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli. Pomogą też lepiej zarządzać siłami i środkami policyjnymi.

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy w Nowej Dębie Władysław Ordon, Komendant Straży Miejskiej w Nowej Dębie Mieczysław Nalepa, Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej st. chor. szt. Adam Ładosz, Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie Leszek Mirowski, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie Krystian Rzemień oraz przedstawiciele sołectw.

Spotkanie otworzył Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu inspektor Edward Ząbek. Komendant w swoim wystąpieniu przedstawił idee tworzenia “Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, oraz propozycje poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń poprzez zwiększenie współpracy i aktywizacji ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w realizację zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli.

Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu nadkom. Stanisław Sekuła przedstawił prezentację multimedialną dot. tworzenia mapy zagrożeń. Sprawozdanie stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Nowa Dęba przedstawił podkom. Marek Pietrykowski Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie.

1246737703

Następnie, uczestnicy spotkania przedstawiali swoje wnioski mające na celu eliminowanie popełnianych przestępstw przeciwko mieniu, bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz przemocy domowej.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wydarzenia drogowe w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu5 marca 2021

Rodzeństwo z Tarnobrzega odpowie za uszkodzenie mienia

rta24.eu5 marca 2021

Zabezpieczajmy swoje rowery przed kradzieżą!

rta24.eu4 marca 2021

SPEED zatrzymało 8 kierowców, wszyscy stracili prawko

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Pijani kierowcy na drogach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu1 marca 2021

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021