W Tarnobrzegu

Tarnobrzeski „Konar” liderem na Podkarpaciu

Tarnobrzeski „Konar” liderem na Podkarpaciu

Spółdzielnia Socjalna „Konar” nagrodzona w konkursie „Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej”. Podczas uroczystej gali w Rzeszowie prezes spółdzielni Aneta Englot odebrała pamiątkową statuetkę oraz czek na osiem tysięcy złotych.

Rozstrzygniecie konkursu pn. „Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej”, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, okazało się wielce szczęśliwe dla Spółdzielni Socjalnej „Konar”. Kapituła konkursu pod przewodnictwem marszałka województwa Władysława Ortyla postanowiła przyznać zwycięstwo tarnobrzeskiej spółdzielni „Konar”. W piątek, 27 października, podczas uroczystej gali odbywającej się w rzeszowskim hotelu „Prezydenckim”, z rąk Jerzego Cyprysia – przewodniczącego Podkarpackiego Sejmiku, nagrodę w wysokości 8 tys. zł oraz pamiątkowy dyplom i okolicznościową statuetkę, odebrała prezes spółdzielni Aneta Englot. W tej samej kategorii wyróżniono także Spółdzielnie Socjalną „Dębianka” z Wierzawic, a do nagrody nominowane były również organizacje z Dębicy i Chorkówki.

Spółdzielnia „Konar” zatrudnia obecnie 25 osób, w tym 20 na umowę o pracę. Działa w branży gastronomicznej i cateringowej, szkoleniowej, prowadzi także biur rachunkowe. Tarnobrzeska organizacja była w przeszłości wielokrotnie nagradzana na szczeblu ogólnopolskim. W ubiegłym roku uznana została za Polskiego Lidera Ekonomii Społecznej, w uznaniu za skuteczne konkurowanie z innymi podmiotami na otwartym rynku, a jej przychód doszedł już do miliona złotych. „Konar” nie jest zwykłą firmą, jak inne działające głownie dla zysku. To organizacja z misją. Zatrudnia osoby defaworyzowane na rynku pracy, osoby wykluczone społecznie lub zagrożone wykluczeniem. społecznym. Spółdzielnia dała szansę wielu osobom długotrwale bezrobotnym czy niepełnosprawnym, których rynek pracy wyrzuca poza swoje granice. Kilkadziesiąt z nich pracuje dziś w innych przedsiębiorstwach, dając sobie radę w otoczeniu konkurencyjnym. Dzięki współpracy ze spółdzielnią zostały zreintegrowane z rynkiem pracy i społecznością miasta.

Pomimo, że w spółdzielnia musi działać wypracowując dochodów i jednocześnie pełnić swoja misję, to jednak wygrywa przetargi na świadczenie usług, pozostawiając w tyle firmy działające tylko dla zysku. Fakt ten został dostrzeżony i nagrodzony podczas rzeszowskiej gali. Oprócz nagrody dla najlepszej organizacji organizatorzy konkursu nagrodzili także samorządy wspierające ekonomie społeczną, stosując m.in. klauzule społeczne w procesie realizacji zamówień publicznych. W tej kategorii zwyciężyła Gmina Ustrzyki Dolne. Wyróżniono również Gminę Strzyżów. Nagrody przypadły także animatorom ekonomii społecznej. Przyznano także wyróżnienie dla organizacji kreatywnie łączącej ekonomię z działalnością społeczną.

UM Tarnobrzeg

22791925_549216532081160_5196122114283672987_o DSC_0337 DSC_0338 DSC_0341 DSC_0344 DSC_0345

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021