W Tarnobrzegu

Tarnobrzeski „Konar” liderem na Podkarpaciu

Tarnobrzeski „Konar” liderem na Podkarpaciu

Spółdzielnia Socjalna „Konar” nagrodzona w konkursie „Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej”. Podczas uroczystej gali w Rzeszowie prezes spółdzielni Aneta Englot odebrała pamiątkową statuetkę oraz czek na osiem tysięcy złotych.

Rozstrzygniecie konkursu pn. „Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej”, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, okazało się wielce szczęśliwe dla Spółdzielni Socjalnej „Konar”. Kapituła konkursu pod przewodnictwem marszałka województwa Władysława Ortyla postanowiła przyznać zwycięstwo tarnobrzeskiej spółdzielni „Konar”. W piątek, 27 października, podczas uroczystej gali odbywającej się w rzeszowskim hotelu „Prezydenckim”, z rąk Jerzego Cyprysia – przewodniczącego Podkarpackiego Sejmiku, nagrodę w wysokości 8 tys. zł oraz pamiątkowy dyplom i okolicznościową statuetkę, odebrała prezes spółdzielni Aneta Englot. W tej samej kategorii wyróżniono także Spółdzielnie Socjalną „Dębianka” z Wierzawic, a do nagrody nominowane były również organizacje z Dębicy i Chorkówki.

Spółdzielnia „Konar” zatrudnia obecnie 25 osób, w tym 20 na umowę o pracę. Działa w branży gastronomicznej i cateringowej, szkoleniowej, prowadzi także biur rachunkowe. Tarnobrzeska organizacja była w przeszłości wielokrotnie nagradzana na szczeblu ogólnopolskim. W ubiegłym roku uznana została za Polskiego Lidera Ekonomii Społecznej, w uznaniu za skuteczne konkurowanie z innymi podmiotami na otwartym rynku, a jej przychód doszedł już do miliona złotych. „Konar” nie jest zwykłą firmą, jak inne działające głownie dla zysku. To organizacja z misją. Zatrudnia osoby defaworyzowane na rynku pracy, osoby wykluczone społecznie lub zagrożone wykluczeniem. społecznym. Spółdzielnia dała szansę wielu osobom długotrwale bezrobotnym czy niepełnosprawnym, których rynek pracy wyrzuca poza swoje granice. Kilkadziesiąt z nich pracuje dziś w innych przedsiębiorstwach, dając sobie radę w otoczeniu konkurencyjnym. Dzięki współpracy ze spółdzielnią zostały zreintegrowane z rynkiem pracy i społecznością miasta.

Pomimo, że w spółdzielnia musi działać wypracowując dochodów i jednocześnie pełnić swoja misję, to jednak wygrywa przetargi na świadczenie usług, pozostawiając w tyle firmy działające tylko dla zysku. Fakt ten został dostrzeżony i nagrodzony podczas rzeszowskiej gali. Oprócz nagrody dla najlepszej organizacji organizatorzy konkursu nagrodzili także samorządy wspierające ekonomie społeczną, stosując m.in. klauzule społeczne w procesie realizacji zamówień publicznych. W tej kategorii zwyciężyła Gmina Ustrzyki Dolne. Wyróżniono również Gminę Strzyżów. Nagrody przypadły także animatorom ekonomii społecznej. Przyznano także wyróżnienie dla organizacji kreatywnie łączącej ekonomię z działalnością społeczną.

UM Tarnobrzeg

22791925_549216532081160_5196122114283672987_o DSC_0337 DSC_0338 DSC_0341 DSC_0344 DSC_0345

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021