W Tarnobrzegu

Tarnobrzeski magiel polityczny

Tarnobrzeski magiel polityczny

MIĘDZY MAGLEM A SĄDEM

Sytuacja w sferach rządzących w Tarnobrzegu robi się tragikomiczna. Prezydent Grzegorz Kiełb, chcący się wyemancypować spod politycznej kurateli PiS-u, zagrał ostro i naraził się na kontrę z PiS-u.

Przy okazji wyszło co tak na prawdę myślały o sobie obie strony. Wyszło jak to w Polsce wychodzi. Na wierzchu uśmiechy, pokorne oczęta i ogólnie chrześcijańska miłość wzajemna, a pod spodem spocone rączki, ostrzące noże i siekiery. Powstały konflikt jest mimo wszystko szczęśliwy dla prezydenta Kiełba. Jego wybuch w tym momencie pokazał co na prawdę w PiS myśli się o sprawowaniu urzędu przez niego. A więc Kiełb to nie tyle Kiełb co leszcz, który nie ma pojęcia o kierowaniu miastem, nie ma układów i dojść, a wszystko musieli załatwiać pisowscy zastępcy, bo to oni w Warszawie i Rzeszowie mają dojścia i układy. Teraz prezydent Kiełb ma jeszcze czas na zmianę tego wizerunku. Na rok lub pół roku przed wyborami byłoby już za późno.

Sytuacja zaczyna przypominać mecz rugby z zapachami z magla i atmosferą sali sądowej w jednym. Obie strony sporu mocno zaparły się na swoich miejscach, chwyciły się za bary i prą na siebie z całych sił. Dla osłabienia morale przeciwnika padają zarzuty jakby baby w maglu obrabiały tyłek sąsiadkom, a dla przydania sobie groźnego wyglądu straszy się przeciwnika procesem sądowym. Jednych ta sytuacja bawi, innych smuci, ale generalnie nie jest to dobre dla Tarnobrzega. Polityka polityką i spory oraz konflikty są w nie naturalne, a nawet w pewnych sytuacjach potrzebne. Jednak Tarnobrzeg nie jest miastem, które może sobie pozwolić na długotrwały, wyniszczający konflikt na szczytach miejskiej władzy. Czy strony obecnego konfliktu będą potrafiły wznieść się ponad wzajemne niechęci i mimo wszystko pracować dla Tarnobrzega? Tego dzisiaj nie wiadomo. Natomiast wiadomo, że jeśli tego nie zrobią, to wyborcy im nie wybaczą.

Grzegorz Poniedzielski

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021