W Tarnobrzegu

Tarnobrzeski Zespół Szkół nr 2 „Rolnik” Złotą Szkołą NBP

Tarnobrzeski Zespół Szkół nr 2 „Rolnik” Złotą Szkołą NBP

Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu z sukcesem ukończył I edycję programu „Złote Szkoły NBP”, którego tematem przewodnim było hasło „Giganci finansów osobistych”. Program realizowany był w miesiącach luty-kwiecień, a jego szkolnym koordynatorem była Pani Bogusława Serwan-Partyńska.Do programu zgłosiły się 394 szkoły z całej Polski, a miano „Złotej Szkoły” otrzymały tylko 284, które uzyskały najwyższą punktację za zrealizowane zadania. Wśród wyróżnionych znalazł się Zespół Szkół nr 2 „Rolnik”.  Szkoła 21 czerwca 2021 r otrzymała prestiżowy certyfikat wydany przez Narodowy Bank Polski.

W celu realizacji programu w ZS nr 2 zawiązała się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład której wchodzili uczniowie z technikum ekonomicznego, technikum rachunkowości, technikum hotelarstwa i  technikum logistyki.  Drużyna wpierana przez szkolnego koordynatora wykonała trzy zadania tj. spotkanie z ekspertem, lekcję z ekonomią oraz przeprowadziła szkolną debatę.  Zaangażowanie w projekt zostało docenione przez komisję konkursową i nagrodzone zostało wysoką punktacją. Po zakończeniu przedsięwzięcia uczniowie zgodnie stwierdzili, że zdobyta podczas realizacji programu wiedza i umiejętności pozwolą im lepiej poruszać się w świecie finansów. Przyznali również, że ekonomia jest wszędzie, ekonomia nas otacza, a wiedzę ekonomiczną wykorzystujemy na każdym kroku dlatego warto ją pogłębiać od najmłodszych lat.

Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu jest jedyną szkołą  w mieście, która zdobyła miano lidera edukacji ekonomicznej potwierdzonej certyfikatem Narodowego Banku Polskiego i tym samym dołączyła do ogólnopolskiej sieci szkół, które są liderami w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021