W Tarnobrzegu

Tarnobrzeskie jednostki OSP dostaną nowy sprzęt ratowniczy

Tarnobrzeskie jednostki OSP dostaną nowy sprzęt ratowniczy

Pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Tarnobrzega Kamil Kalinka oraz Skarbnik Miasta Tarnobrzega Urszula Rzeszut odebrali i podpisali umowę na udzielenie dotacji z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej dla Tarnobrzega.

W uroczystości, która miała miejsce 13 marca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, uczestniczyli również podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, senator RP Mieczysław Golba, poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak oraz przedstawiciele samorządów i ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia.

Miasto Tarnobrzeg i jednocześnie strażacy ochotnicy otrzymali jedno z większych dofinansowań z tego programu. Kwota całkowita to 78 264,00 zł z czego wkład własny gminy stanowi 1% czyli 782,00 zł, a dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości 99%, czyli 77 482,00 zł. W ramach realizacji zadania zakupione zostaną dla wszystkich tarnobrzeskich jednostek OSP 8 zestawów ratownictwa medycznego PSP R1, spełniających najnowsze wymagania i wytyczne ratownicze. Zakupione zostaną również 4 zestawy uzupełniające do toreb medycznych PSP R1 oraz dwa defibrylatory. Sprzęt trafi do strażaków do końca maja bieżącego roku. Przypominamy, że w OSP znajdują się już trzy defibrylatory, teraz dojdzie jeszcze dwa. Zapadły również decyzje, że w roku bieżącym co najmniej jeden defibrylator zakupi Tarnobrzeski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Zakupy sprzętu ratującego życie ludzkie pozwolą wyposażyć strażaków OSP „po zęby” w sprzęt ratowniczy najnowocześniejszy i jednocześnie najskuteczniejszy. W imieniu strażaków i mieszkańców Tarnobrzega gorąco dziękujemy ambasadorom popierającym wniosek miasta Tarnobrzega w Ministerstwie w osobach podkarpackich parlamentarzystów.

źródło: UM Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021