W Tarnobrzegu

Tarnobrzeskie jednostki OSP dostaną nowy sprzęt ratowniczy

Tarnobrzeskie jednostki OSP dostaną nowy sprzęt ratowniczy

Pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Tarnobrzega Kamil Kalinka oraz Skarbnik Miasta Tarnobrzega Urszula Rzeszut odebrali i podpisali umowę na udzielenie dotacji z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej dla Tarnobrzega.

W uroczystości, która miała miejsce 13 marca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, uczestniczyli również podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, senator RP Mieczysław Golba, poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak oraz przedstawiciele samorządów i ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia.

Miasto Tarnobrzeg i jednocześnie strażacy ochotnicy otrzymali jedno z większych dofinansowań z tego programu. Kwota całkowita to 78 264,00 zł z czego wkład własny gminy stanowi 1% czyli 782,00 zł, a dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości 99%, czyli 77 482,00 zł. W ramach realizacji zadania zakupione zostaną dla wszystkich tarnobrzeskich jednostek OSP 8 zestawów ratownictwa medycznego PSP R1, spełniających najnowsze wymagania i wytyczne ratownicze. Zakupione zostaną również 4 zestawy uzupełniające do toreb medycznych PSP R1 oraz dwa defibrylatory. Sprzęt trafi do strażaków do końca maja bieżącego roku. Przypominamy, że w OSP znajdują się już trzy defibrylatory, teraz dojdzie jeszcze dwa. Zapadły również decyzje, że w roku bieżącym co najmniej jeden defibrylator zakupi Tarnobrzeski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Zakupy sprzętu ratującego życie ludzkie pozwolą wyposażyć strażaków OSP „po zęby” w sprzęt ratowniczy najnowocześniejszy i jednocześnie najskuteczniejszy. W imieniu strażaków i mieszkańców Tarnobrzega gorąco dziękujemy ambasadorom popierającym wniosek miasta Tarnobrzega w Ministerstwie w osobach podkarpackich parlamentarzystów.

źródło: UM Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021