kultura i rozrywka

Tarnobrzeskie podsumowanie Sandomierz Fashion Street

Tarnobrzeskie podsumowanie Sandomierz Fashion Street

Po blisko dwóch miesiącach działań zakończyła się pierwsza edycja Sandomierz Fashion Street. Niemal przez cały lipiec odbywały się warsztaty i spotkania związane z modą, pielęgnacją, fotografią, stylem, dziennikarstwem modowym, ale także debata #Polasowiacku na temat kreowania i promowania marki naszego regionu na bazie lasowiackiego dziedzictwa kulturalnego. Jej kontynuacją i jednocześnie podsumowaniem całego cyklu wydarzeń była debata pt. „Łączy nas kultura – debata o współpracy regionalnej. Bariery szanse i dobre praktyki”, która 19 sierpnia odbyła się w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Podczas tego spotkania zaprezentowano dwie kolekcje podkarpackich projektantek: Ewy Zbaraszewskiej ze Stalowej Woli oraz Justyny Gamoń-Wesołowskiej. Tarnobrzeska projektantka zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję inspirowaną wzorami i krojami lasowiackimi. Na bazie tradycyjnej męskiej „kamizieli” stworzyła nieprzeciętne kreacje, kimona, w które – przekornie – ubrała kobiety. Zaprezentowana podczas spotkania kolekcja została poszerzona o nowe projekty oraz kolekcję lasowiacką dla dzieci.

W TDK-u także spotkały się aktywne kobiety z regionu: Anna Pintal z TDK-u i Zofia Wydro z Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki, których sylwetki szerzej zostały zaprezentowane. Wśród założeń projektu było bowiem zaprezentowanie wyjątkowych mieszkanek regionu, które poprzez swoją życiową postawę i działalność mają inspirować innych. Podczas tego wieczoru poznaliśmy także laureata konkursu „Tygodnika Nadwiślańskiego” na najciekawsze zdjęcie w przestrzeni miejskiej. Najlepszą fotografię wykonał Wojciech Zych. Wystąpiła także Natalia Ciecierska, młoda tarnobrzeska wokalistka, która zaprezentowała utwory z ludowymi motywami.

Spotkanie to było okazją do podsumowania całego projektu, ale także zaplanowania kolejnych działań. Obecni na debacie włodarze i przedstawiciele szeregu instytucji z terenu Tarnobrzega, Sandomierza, Stalowej Woli, Gorzyc, Niska i Baranowa Sandomierskiego zadeklarowali kontynuowanie współpracy i jej zacieśnianie. Wszyscy zgodzili się, że taka kooperacja jest potrzebna.

– Jesteśmy sąsiadami, mamy wiele do zaoferowania sobie nawzajem i turystom, więc warto robić to razem, bo w grupie jest siła. Taka współpraca przyniesie wymierne korzyści dla każdej ze stron – korzyści gospodarcze, kulturalne, turystyczne. Dlatego Tarnobrzeg chętnie włączył się we współpracę – mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Pojawiły się także konkretne propozycje w postaci wspólnej aplikacji informującej o wydarzeniach w regionie, czy informatora kulturalnego.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które wsparły projekt merytorycznie, organizacyjnie, finansowo, rzeczowo, czy w jakikolwiek inny sposób. Zapewniają przy tym, że już pracują nad przygotowaniem kolejnej edycji, która ma mieć jeszcze większy zasięg i rozmach.

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021