Tarnobrzeskie tenisistki nadal niepokonane w lidze

Po miesięcznej przerwie spowodowanej rozgrywkami poza ligowymi, zawodniczki KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg pokonały w środę na wyjeździe KU AZS UE Wrocław 3:1. Do końca rundy zasadniczej tarnobrzeżankom pozostał do rozegrania już tylko jeden mecz.

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka miały dość intensywny kwiecień. Przed tygodniem stoczyły we własnej hali morderczy pojedynek z ekipą TTC Berlin w ramach finału Ligi Mistrzyń. Teraz jednak czas wrócić na krajowe parkiety.
Do Wrocławia KTS pojechał bez liderki Han Ying, ale pozostała trójka świetnie się spisała. Jako pierwszą do stołu trener Nęcek asygnował Pan Yingying, która rozegrała niezwykle zacięty pojedynek z 19-letnią Natalią Bajor. Pan przegrywała już 0:2 w setach, ale dwa kolejne rozstrzygnęła na swoją korzyść. To jednak było za mało na świetnie dysponowaną, młodą nadzieję polskiego tenisa stołowego – Natalię Bajor, która zdobyła jedyny w tym meczu punkt dla wrocławianek.

Pozostałe spotkania tego wieczoru kończyły się szybkim 3:0 dla podopiecznych trenera Nęcka. Bardzo dobrą partię rozegrała w barwach KTS Natalia Partyka, która swojej doświadczonej rywalce Darii Łuczakowskiej pozwoliła zdobyć zaledwie jedenaście punktów w trzech setach.

Pojedynek z AZS Wrocław był przedostatnim w rundzie zasadniczej, w której KTS rozegrał 17 spotkań i żadnego nie przegrał. Na koniec tarnobrzeżanki zagrają w najbliższą sobotę we własnej hali z drużyną SKTS Sochaczew. Początek meczu o godz. 16.

Natalia BAJOR – PAN Yingying 3:2 (10, 6, -6, -5, 8),
Sandra WABIK – LI Qian 0:3 (-5, -4, -6),
Daria ŁUCZAKOWSKA – Natalia PARTYKA 0:3 (-2, -4, -5),
Natalia BAJOR – LI Qian 0:3 (-6, -2, -7).

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!