W Tarnobrzegu

Tarnobrzeskie Wodociągi będą odkomarzać

Tarnobrzeskie Wodociągi będą odkomarzać

Zarząd Tarnobrzeskich Wodociągów uprzejmie informuje, że w ostatnich dniach maja planowane jest pierwsze w aktualnym sezonie odkomarzanie w Tarnobrzegu.

Spółka podejmuje działania prewencyjnie, mając na uwadze aktualną sytuację związaną z  rozwojem larw komarów, ale także w związku ze zbliżającym się długim weekendem czerwcowym, wynikającym z kalendarza i przypadającego na czwartek 3 czerwca Święta Bożego Ciała. Jeżeli tylko pogoda umożliwi podjęcie efektywnych działań w ostatnich dniach maja zostanie przeprowadzona pierwsza akcja odkomarzania w 2021 roku.

Zabiegi zwalczania kleszczy, larw komarów i dorosłych postaci komarów, tzw. odkomarzanie, planowane są w dniach 26 – 28 maja 2021 r.

Harmonogram odkomarzania przedstawia się następująco:

  • 26-27 maja – osiedla: Nagnajów, Jezioro Tarnobrzeskie, Ocice, Miechocin, Przywiśle, Lasek Buloński, skarpa Wiślana,  Siarkowiec, Wielopole, Stare Miasto;
  • 27-28 maja – osiedla: Serbinów,  Piastów, Borów, Mokrzyszów, Dzików, tereny rekreacyjne Przy Zalewie, Podłęże, Zakrzów, Sobów, Sielec, Wielowieś, Park Dzikowski.

W kolejnych dniach opryskom poddane zostaną ogrody działkowe.

Każdego dnia akcja będzie się rozpoczynać o godzinie 20.00.

Do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone  do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Informujemy o szkodliwości przebywania w rozpylonej chmurze preparatów biobójczych oraz karencji dla owoców wynoszącej około 7 dni.

Spółka zakupiła trzy profesjonalne urządzenia tzw. zamgławiacze, dzięki czemu proces odkomarzania będzie realizowany w jednym terminie we wszystkich częściach miasta. Ponadto do przeprowadzania odkomarzania np. w  ogródkach działkowych, czy w  wąskich alejkach wykorzystywany będzie mini traktorek, który jest zdecydowanie lżejszy i bardziej zwrotny niż samochody dostawcze.

Aby zapewnić optymalne warunki zastosowania chemicznych preparatów w akcjach odkomarzania, ważne jest aby spełnione były trzy podstawowe warunki:

  1. temperatura nie przekraczała 24°C podczas aplikacji ze względu na stabilność stosowanego preparatu.
  2. brak opadów w kolejnych 24 godzinach od wykonania zabiegu odkomarzania.
  3. minimalny wiatr, nieprzekraczający 5m/s.

Zakupione urządzenia do zamgławiania

LONGRAY model 95

3 sztuki, cena 62 361,00 zł

Wysokiej klasy termiczny zamgławiacz z serii TS-95 z niepowtarzalną mocą silnika aż 50 KM, przepływ cieczy 200l/h idealnie nadaje się do pomieszczeń zamkniętych jak również na przestrzeni otwartej. TS-95 posiada system zdalnego sterowania, start z pilota podnoszenie i opuszczanie mechanizmu zamgławiania. TS-95 wykonany jest w całości z wysokiej jakości stali (zbiornik paliwa, rury i rezonator, płaszcz chłodzący) aby zagwarantować niezawodność w codziennym zastosowaniu. Mgła wytwarzana termo-pneumatycznie gwarantuje największą skuteczność i penetrację.

Termin akcji, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, może ulec zmianie.

 

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem

rta24.eu16 czerwca 2021

Kolejne odkomarzanie w Tarnobrzegu- harmonogram

rta24.eu16 czerwca 2021

Drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim oddano do użytku

rta24.eu15 czerwca 2021

Prezydent podziękował seniorowi rodu Tarnowskich

rta24.eu15 czerwca 2021

Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala

rta24.eu15 czerwca 2021

Maleńczuk wystąpi w TDK-u

rta24.eu15 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

Przywrócone odwiedziny w tarnobrzeskim szpitalu

rta24.eu15 czerwca 2021

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021