W Tarnobrzegu

Tarnobrzeżanie na podium biegu im. Alfreda Freyera

Od zamku w Baranowie Sandomierskim do zamku w tarnobrzeskim Dzikowie pobiegli w niedzielę zawodnicy Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera. Trasa liczyła 15 kilometrów. W czasie krótszym niż godzina ten dystans pokonało 24 biegaczy.

podium-biegu-glownego-od-lewej-michal-wojciechowski-andrzej-starzynski-artur-kern

W 38.edycji biegu upamiętniającego tragicznie zmarłego w latach dwudziestych XX w. najlepszego polskiego lekkoatletę, wystartowało 149 uczestników. W kategorii open najszybszy był Andrzej Starzyński z Puław, na drugim miejscu uplasował się Michał Wojciechowski z Witaru Tarnobrzeg, na trzecim Artur Kern z Hrubieszowa. Wśród kobiet najlepsza była Małgorzata Siembida, zawodniczka Stalowowolskiego Klubu Biegacza Ulanów. Drugie miejsce zajęła Daria Mendecka (MOSIR Łaziska Górne) a trzecie tarnobrzeżanka Kamila Banaś (KJ5 Team).