W Tarnobrzegu

Tarnobrzeżanin poszukiwany za rozboje i pobicia zatrzymany w Wielkiej Brytanii

Tarnobrzeżanin poszukiwany za rozboje i pobicia zatrzymany w Wielkiej Brytanii

Policjanci zatrzymali w Londynie Pawła Ch. poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna został skazany w Polsce za liczne rozboje i brutalne pobicia, których dopuścił się w latach 2006 – 2009.

W wyniku tych przestępstw wszystkie ofiary doznały poważnych obrażeń ciała. W przeszłości, jako pseudokibic Siarki Tarnobrzeg, uszkodził mienie, dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza i stosował groźby karalne w stosunku do mniejszości narodowych.

Zatrzymany Paweł Ch., pomimo pobytu w Wielkiej Brytanii, pozostał aktywnym pseudokibicem Siarki Tarnobrzeg i utrzymywał liczne kontakty ze środowiskami pseudokibicowskimi zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.

Mężczyzna od wielu lat pozostawał nieuchwytny zarówno dla polskiej jak i brytyjskiej policji, gdyż wiadomo było że przebywa on Wielkiej Brytanii. W 2013 r. trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców z Europy Wschodniej opracowaną przez Scotland Yard, która została opublikowana w brytyjskiej prasie.

Z informacji  uzyskanych przez polskich policjantów, oddelegowanych do Policji Metropolitalnej w Londynie w ramach operacji Nexus, wynikało, że poszukiwany może przebywać na terenie północnego Londynu.

Dzięki współpracy z brytyjskimi policjantami z New Scotland Yard (Metropolitan Police), funkcjonariusze potwierdzili uzyskane informacje. Przy udziale rzeszowskiego Wydziału Poszukiwań KWP ustalono, że poszukiwany posługuje się fałszywą tożsamością oraz prowadzi w miejscu zamieszkania studio tatuażu.

Zatrzymanie było siłowe – specjalna grupa szturmowa wczoraj, 28.02.br., rano, weszła do mieszkania. W środku ujawniono liczne noże, maczetę i siekierę, a także kolekcję obrazków ze swastykami.

Źródło: Policja

1-231278 1-231279

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Tarnobrzegu

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Tarnobrzeg gotowy na punkty szczepień powszechnych

rta24.eu21 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021