Kronika Policyjna

Tarnobrzeżanin zatrzymał pijanego motorowerzystę

Tarnobrzeżanin zatrzymał pijanego motorowerzystę

32-letni mieszkaniec Tarnobrzega zatrzymał w Jeziórku nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna nabrał podejrzeń, że kierujący jednośladem może być pijany i postanowił sam interweniować. Okazało się, że kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Nieodpowiedzialny motorowerzysta trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna i utrata prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj w rejonie stawów rybnych pod Tarnobrzegiem. Około godziny 21 dyżurny jednostki Policji, otrzymał informację od mężczyzny, że zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę. Na miejsce udali się policjanci. Jak się okazało 32-letni mężczyzna wspólnie ze znajomymi spędzał czas nad wodą. Obok wypoczywających nad brzegiem, stał zaparkowany motorower, a jego właściciel spał. Po pewnym czasie wsiadł na motorower i ruszył w kierunku głównej drogi. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Jechał zygzakiem całą szerokością drogi stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, po czym przewrócił się na jezdnię.

32-letni mieszkaniec Tarnobrzega, podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając mu kluczyki. O zdarzeniu powiadomił policjantów.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący motorowerem był pijany. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 35-letni mieszkaniec Grębowa miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany, policjanci przedstawią mu zarzuty.

Za kierowanie pojazdem po alkoholu mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz zatrzymanie prawa jazdy.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Podczas imprezy złamał koledze nogę

rta24.eu28 września 2021

Wypadek dwóch osobówek w Furmanach

rta24.eu27 września 2021

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Kolizja drogowa z udziałem dzikiej zwierzyny

rta24.eu23 września 2021

Policjanci ostrzegali przed handlem ludźmi

rta24.eu23 września 2021

Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze

rta24.eu22 września 2021

Kierowca seata wybrał się na zakupy, miał blisko 3 promile

rta24.eu21 września 2021

Policjanci pomogli 47-latkowi, który wyziębiony leżał na deszczu

rta24.eu20 września 2021

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

rta24.eu17 września 2021