Kronika Policyjna

Tarnobrzeżanin zatrzymał pijanego motorowerzystę

Tarnobrzeżanin zatrzymał pijanego motorowerzystę

32-letni mieszkaniec Tarnobrzega zatrzymał w Jeziórku nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna nabrał podejrzeń, że kierujący jednośladem może być pijany i postanowił sam interweniować. Okazało się, że kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Nieodpowiedzialny motorowerzysta trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna i utrata prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj w rejonie stawów rybnych pod Tarnobrzegiem. Około godziny 21 dyżurny jednostki Policji, otrzymał informację od mężczyzny, że zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę. Na miejsce udali się policjanci. Jak się okazało 32-letni mężczyzna wspólnie ze znajomymi spędzał czas nad wodą. Obok wypoczywających nad brzegiem, stał zaparkowany motorower, a jego właściciel spał. Po pewnym czasie wsiadł na motorower i ruszył w kierunku głównej drogi. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Jechał zygzakiem całą szerokością drogi stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, po czym przewrócił się na jezdnię.

32-letni mieszkaniec Tarnobrzega, podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając mu kluczyki. O zdarzeniu powiadomił policjantów.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący motorowerem był pijany. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 35-letni mieszkaniec Grębowa miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany, policjanci przedstawią mu zarzuty.

Za kierowanie pojazdem po alkoholu mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz zatrzymanie prawa jazdy.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Poszukiwany wpadł w ręce policji, bo przeszkadzała mu zabawa dzieci

rta24.eu15 czerwca 2021

Zaatakował znajomych, zdemolował ich dom, a z innej posesji ukradł samochód

rta24.eu14 czerwca 2021

Kierowca seata potrącił troje nastolatków

rta24.eu10 czerwca 2021

Rozładowany telefon uchronił 80-latkę, przed oszustwem

rta24.eu10 czerwca 2021

Małżeństwo z Warszawy podziękowało policjantom za pomoc

rta24.eu9 czerwca 2021

30-latek z Tarnobrzega hodował konopie

rta24.eu5 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021

Kierowca hondy, podczas ucieczki chciał potrącić policjanta

rta24.eu27 maja 2021