kultura i rozrywka

Tarnobrzeżanka wystąpi na Rawa Blues Festival!

Tarnobrzeżanka wystąpi na Rawa Blues Festival!

Młoda i niezwykle utalentowana tarnobrzeżanka Kasia Skoczek wystąpi wraz ze szwajcarskim wirtuozem gitary Joe Colombo na prestiżowym, międzynarodowym Rawa Blues Festival, który odbędzie się w katowickim „Spodku” na przełomie września i października. To największe tego typu bluesowe wydarzenie na świecie.

Jest to ogromne wyróżnienie dla młodej, pochodzącej z Tarnobrzega wokalistki. Festiwalowa komisja w składzie Jan Chojnacki, Irek Dudek, Ryszard Gloger, Marek Jakubowski miała twardy orzech do zgryzienia, aby wybrać zespoły, które zagoszczą na festiwalu. Jury przesłuchało nagrania ponad 80 artystów z Polski, USA, Niemiec, Szwajcarii, Czech, Słowacji, Anglii, Szkocji, Francji, a nawet z Turcji. – Zależało nam, by zaprezentować różnorodne odmiany bluesa. To nie zawody: ktoś lepszy, ktoś gorszy… Mam nadzieję, że publiczności przypadną do gustu nasze decyzje – komentuje Irek Dudek, dyrektor Rawa Blues Festival.

Joe Colombo wraz z Kasią Skoczek wystąpią na Dużej Scenie razem z Hot Tamales, Krzysztof Głuch Oscillate,  Cheap Tobacco oraz projekt Dr Blues – B.B. King Tribute (polscy bluesmeni w hołdzie Królowi Bluesa). Na Małej Scenie wystąpi natomiast osiem polskich zespołów: Pokój Numer 3, Levi, Blackjob, Black Bee, Blues Drawers, Elephant’s Escape, Forsal, Jurajski Oddział Bluesowy oraz słowacki czarodziej harmonijki ustnej Juraj Schweigert wraz ze swoją formacją Groove Time. Gwiazdami tegorocznej, już 36 edycji festiwalu będą: Keb’ Mo”, Alberta Lee oraz JJ Grey’a & Mofro.

13199433_1320172574666076_786821484_o

– Możliwość zagrania 1 października na dużej scenie Rawy to ogromne wyróżnienie – mówi Kasia. – I nie chodzi tylko o samą lokalizację, renomę jaką cieszy się festiwal czy o fakt, że koncerty są później transmitowane przez TVP. Dla nas to po prostu wspaniała okazja do spotkania z fanami i przekazanie im kawałka tego, co tak bardzo kochamy robić. Ale tym razem odbędzie się to na nieco większą skalę. Nie możemy się doczekać! – dodaje tarnobrzeżanka.
To nie jedyny festiwal na którym artyści pojawią się w tym roku. 30 czerwca polska publiczność będzie miała szansę spotkać się z nimi w Mirachowie na popularnym festiwalu Blues w Leśniczówce. Natomiast 21 lipca duet zagra na słynnym Vallemaggia Magic Blues w Szwajcarii, a ich występ otwierać będzie koncert legendy bluesa ze Stanów Zjednoczonych – Keb Mo.

Kasia i Joe razem koncertują już od 2014 roku. Ich trasa wiodła przez kilkadziesiąt polskich miast m. in. Warszawę, Rzeszów, Kraków, Opole, Wrocław, Kielce czy Zakopane. Oczywiście nie mogła ominąć także rodzinnego dla Kasi Tarnobrzega, gdzie razem wystąpili na Zamku Dzikowskim. Bluesowy duet znany jest jednak nie tylko w Polsce, ale także i w Szwajcarii skąd pochodzi Joe, a nawet we Włoszech gdzie zagrał serię koncertów w teatrze w Mediolanie. Namacalnym efektem wspólnych występów polsko-szwajcarskiego duetu jest ich pierwsza płyta zatytułowana ”Songs that made us”, która została nagrana na żywo w Sali Koncertowej Polskiego Radia Rzeszów, a swoją premierę miała 7 stycznia 2016 roku. Premierze płyty towarzyszyły m. in. wywiady w Radiu Kraków, Radiu Rzeszów oraz branżowym Magazynie Gitarzysta.

13214930_1320172571332743_1474523113_o

Joe Colombo po raz pierwszy wystąpił w Polsce ze składem elektrycznym w 2010 roku, na tarnobrzeskim Festiwalu Satyrblues, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Victor Czura. Kasia i Joe spotkali się rok później, na tym samym festiwalu, przy okazji akustycznego występu gitarzysty. – W każdym wywiadzie podkreślam swoje pochodzenie i fakt, że trafiliśmy na siebie z Joe właśnie w Tarnobrzegu na Satyrbluesie” – zaznacza Kasia.
Daty koncertów oraz aktualności o duecie znaleźć można na ich oficjalnym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/colomboskoczekmusic oraz na stronie www.joecolombomusic.net.

Grzegorz Poniedzielski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021