sport

Tarnobrzeżanki w drodze po złoto

Tarnobrzeżanki w drodze po złoto

Mają na swoim koncie 36 punktów, które wywalczyły w 18 meczach, wygrywając 54 sety i oddając przeciwniczkom zaledwie 15. W rozgrywkach ekstraklasy ani razu nie schodziły z parkietu pokonane. Zawodniczki KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg w sobotę zakończyły fazę zasadniczą i teraz w playoffach powalczą o swój dwudziesty piąty tytuł Drużynowego Mistrza Polski w tenisie stołowym kobiet.

W sobotę w tarnobrzeskiej hali podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka rozegrały ostatni mecz w fazie zasadniczej. Rywalkami KTS była ekipa SKTS Sochaczew, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Tarnobrzeżanki wygrały 3:1, ale na zwycięstwo musiały solidnie zapracować.
Jako pierwsze do stołu podeszły Li Qian oraz Agata Pastor i ich rywalizacja zakończyła się szybkim 3:0 dla “Małej”, która nie dała zbytnio pograć swojej rywalce. Zupełnie inaczej było w drugim spotkaniu kiedy przy stole spotkały się Pan Yingying (KTS) oraz reprezentantka Polski Katarzyna Grzybowska-Franc. Będąca w świetnej formie Grzybowska niedawno zapewniła sobie występ na Olimpiadzie w Rio, a meczem z Pan potwierdziła tylko swoją klasę. Tarnobrzeska zawodniczka była wręcz bezbronna w pojedynku z Grzybowską i udało się jej tylko wyrwać jednego seta. Przy stanie 1:1 do stołu podeszła Natalia Partyka, której przyszło zmierzyć się z Dong Ruifang. Partyka, która także jest reprezentantką kraju, swój mecz zaczęła od przegranego seta, co wprowadziło nieco niepewności w drużynie KTS. Jednak szybko otrząsnęła się i kolejne trzy rozstrzygnęła na swoją korzyść, zdobywając dla swojej drużyny drugi punkt. Do stołu znów musiała jednak podejść Li Qian, która tym razem stanęła naprzeciw Grzybowskiej i także niespodziewanie przegrała pierwszego seta. “Mała” jednak szybko złapała swój rytm i w kolejnych trzech setach była zdecydowanie lepsza od swojej rywalki.

Dla KTS w tym sezonie był to osiemnasty ligowy mecz i osiemnaste zwycięstwo. Po zakończeniu fazy zasadniczej zawodniczki nie mogę jednak liczyć na przerwę. Już w najbliższą środę, 11 maja, podopieczne trenera Nęcka rozegrają na wyjeździe pierwszy mecz play-off. Ich rywalkami będzie ekipa POLMLEK ZAMER Lidzbark Warmiński, która po rundzie zasadniczej zajęła czwarte miejsce. Drugie spotkanie pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w sobotę 14 maja w tarnobrzeskiej hali MOSiR. Ewentualny trzeci mecz (gra się do dwóch wygranych) zaplanowano na 15 maja i odbędzie się on także w Tarnobrzegu.

KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg – SKTS Sochaczew
LI Qian – Agata PASTOR-GOŁDA 3:0 (5, 4, 2),
PAN Yingying – Katarzyna GRZYBOWSKA-FRANC 1:3 (-4, -8, 10, -7),
Natalia PARTYKA – DONG Ruifang 3:1 (-9, 6, 6, 9),
LI Qian – Katarzyna GRZYBOWSKA-FRANC 3:1 (-6, 6, 6, 1).

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich

rta24.eu17 września 2021

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

rta24.eu16 września 2021

Tarnobrzeżanka na kajakowych mistrzostwach świata

rta24.eu16 września 2021

Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych z cyklu “Podkarpacki Cup 2021”

rta24.eu14 września 2021

Wychowanek Tarnobrzeskiego Oyama Karate Mistrzem Polski

rta24.eu13 września 2021

Długodystansowe Zawody Pływackie im. Józefa Salika

rta24.eu13 września 2021

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zakończone

rta24.eu7 września 2021

115 kolarzy na szosach Gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa

rta24.eu30 sierpnia 2021

Rajd rowerowy “Burza”- wyprawa z historią w tle

rta24.eu27 sierpnia 2021