W powiecie

TDK pozyskał 190 tys. zł na organizacje inicjatyw

TDK pozyskał 190 tys. zł na organizacje inicjatyw

Cztery wnioski i cztery decyzje o dofinansowaniu. TDK pozyskał blisko 190 tys. zł na organizację ciekawych inicjatyw.

Tarnobrzeski Dom Kultury może się pochwalić wyjątkową, bo stuprocentową skutecznością w pozyskiwaniu ministerialnych środków. Końcem zeszłego roku wicedyrektor Mariusz Ryś opracował i w imieniu instytucji złożył 4 wnioski o dofinansowanie różnych działań kulturalnych z budżetów programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Po rozpatrzeniu odwołań już wiadomo, że wszystkie cztery projekty zostały pozytywnie ocenione i zakwalifikowane do dofinansowania. Łącznie na ich realizację do TDK-u trafi prawie 190 tys. zł netto.

Ministerstwo doceniło plany organizacji znanych już dorocznych wydarzeń: XXVIII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej oraz XXV Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”, ale także nowej inicjatywy: Festiwalu „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza. TDK otrzyma także dofinansowanie z programu „Infrastruktura domów kultury”, dzięki któremu zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy do sali widowiskowej. Warto dodać, że TDK znalazł się w dość wąskiej grupie beneficjentów, którym udało się zdobyć dofinansowanie, ponieważ wnioski złożyło kilka tysięcy instytucji kultury z całej Polski, a pozytywnie rozpatrzono ok. 17-20 procent.

– To bardzo cieszy, że nasze inicjatywy zostały docenione – mówi dyrektor Piotr Markut.- Zakres realizacji zaplanowanych wydarzeń zostanie oczywiście dostosowany do sytuacji epidemicznej. Pracujemy nad tym obecnie, by wydarzenia były nie tylko atrakcyjne, ale również bezpieczne, zarówno dla uczestników, jak i organizatorów. Mamy nadzieję, że wszystkie uda się zrealizować. To duże wyzwanie.

Jak tłumaczy dyrektor, być może część działań uda się przenieść do sieci, czy przesunąć termin na jesień, a także nieco zmienić formułę niektórych z nich. Trwają prace nad projektami. Szczegóły dotyczące planowanych wydarzeń mamy poznać po otwarciu instytucji kultury.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021