W Tarnobrzegu

Te kampanie wychodzą na zdrowie

Te kampanie wychodzą na zdrowie

235 najmłodszych tarnobrzeżan, w tym dziesięcioro niepełnosprawnych skorzystało z badań profilaktycznych współorganizowanych przez miasto. Urzędnicy zapowiadają kolejne kampanie zdrowotne.

Akcje odbyły się w dniach 30-31 maja , 3 i 8 czerwca i dotyczyły ewentualnego wykrycia wad postawy u dzieci w wieku 8-9 lat , przeglądu zębów u dzieci w wieku od 4 do 9 lat, a także kompleksowego badania słuchu u sześciolatków i starszych dzieci. Kampania zakończona została w Zespole Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, gdzie lekarze i rehabilitanci przebadali niepełnosprawnych dziesięcioro dzieci, w kierunku wykrycia wad kręgosłupa, problemów z nieprawidłowym ustawieniem kolan i stóp.

1-_DSC0274

Z uwagi na to, że statystyki medyczne ujawniają mało optymistyczne dane na temat stanu zdrowia wśród polskich dzieci, przeprowadzona kampania ograniczyła się wyłącznie do najmłodszych mieszkańców miasta. Dane medyczne nie pozostawiają złudzeń – mamy w Polsce duży problem ze zdrowiem u dzieci, ale także i diagnozą medyczną wśród osób z tej kategorii wiekowej. Specjaliści alarmują, że można mówić wręcz o epidemii próchnicy u dzieci. Uważa się, że zepsute zęby ma czterech na pięciu uczniów w wieku 6-12 lat, a w grupie dzieci pomiędzy 5 a 9 rokiem życia odsetek ten wynosi nawet 84%.

1-_DSC0278

Polskie dzieci znacznie częściej od ich rówieśników zza granicy cierpią z powodu wad postawy. Brak ruchu, zła dieta, niewłaściwe obuwie, złe ułożenie ciała podczas odrabiania lekcji, czy oglądania telewizji, to główne przyczyny problemu. Lekarze uważają również, że problemy ze słuchem u dzieci to coraz powszechniejszy problem. Mówi się nawet, że dzisiejsze dzieci w wieku dorosłym będą miały słuch staruszka. Aby nie dopuścić do problemów ze słuchem u dzieci należy sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

– Zorganizowane przez Urząd miasta kampanie zdrowotne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie tylko z powodu możliwości bezpłatnego skorzystania z fachowej porady specjalistów medycznych bez stania w kolejce. Akcje odbywały się w godzinach od 13 do 18, przez co każdy zainteresowany mógł wybrać dla siebie odpowiednią godzinę wizyty – uważa Barbara Zych, pełnomocnik prezydenta miasta ds. zdrowia.

1-_DSC0301

Powyższe akcje nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu, Przychodni Rehabilitacyjnej, Przychodni Specjalistycznej przy ul Mickiewicza i firmy Geers, kompleksowo przeprowadzającej testy narządu słuchu. Miasto zapowiada kolejnych kampanie profilaktyczne dla osób w różnym wieku. Rozmowy dotyczą szczepień m.in. przeciwko pneumokokom, meningokokom czy grypie.

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021