kultura i rozrywka

Teatralne święto w TDK

Teatralne święto w TDK

Dni Teatru wkrótce ponownie odbędą się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Przez 3 dni młodzi aktorzy prezentować tu będą ciekawe spektakle dla starszych i młodszych. Odbędą się też eliminacje do konkursu Dziecięce Interpretacje. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

W tym roku zaprezentowane zostaną trzy spektakle. Pierwszego dnia, w piątek 11 marca Teatr Kontynuacja z Niska pokaże „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry. To oczywiście znana, pełna humoru, wspaniała sztuka ukazująca relacje damsko-męskie w XIX-wiecznym społeczeństwie polskim. To w niej pada słynne zdanie wypowiedziane o mężczyznach: „Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną!” Jak wiadomo, przysięgi tej jednak nie udaje się dotrzymać… Warto się przekonać, dlaczego i czy warto! Początek przedstawienia o 18.00.

W niedzielę dwa spektakle. Najpierw tarnobrzeska Szkoła Podstawowa nr 10 wystawi autorski spektakl „W tarnobrzeskiej krainie”. W mrocznym klimacie, nad Jeziorem Tarnobrzeskim zbierają się ludzie, wiedźmy i nietoperze. I czarodziej, który decyduje się pomóc i przegania wiedźmy z ich czarami. Można zdradzić, że niebagatelną role odegra też Mors i Złota Rybka. Przedstawienie rozpocznie się o 15.30.

dni teatru 2016-plakat

Tego samego dnia Amatorski Teatr Dramatyczny „Kuźnia” z Krzeszowa zaprezentuje spektakl „Nowe przyszło” na motywach powieści „Konopielka” Edwarda Redlińskiego. Akcja tej komedii obyczajowej rozgrywa się w latach 50. ubiegłego stulecia w małej wiosce położonej wśród białostockich bagien. Sioło próbują ucywilizować ówcześni urzędnicy państwowi wprowadzając elektryczność i inne domowe nowinki techniczne. Jednak miejscowi chłopi, przywiązani do swojej przaśnej codzienności stawiają im silny opór. Początek tego przedstawienia o godz. 17.00.

W tym roku podczas Dni Teatru odbędą się również Eliminacje Miejskie Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”. Młodzi uczestnicy będą recytować wybrane przez siebie wiersze. Najlepsi następnie zostaną wytypowani do finału, który odbędzie się 2 kwietnia, także w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Organizatorami Dni Teatru są: Tarnobrzeski Dom Kultury i Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „FRAM”

źródło: TDK Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Ponad 90 tysięcy z tarnobrzeskich puszek WOŚP, aukcje nadal trwają

rta24.eu1 lutego 2021

Boginie w Galerii TDK – wystawa prac Agaty Zarzyckiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu7 stycznia 2021

Własna firma w 3 krokach – bezpłatne webinaria

rta24.eu30 grudnia 2020