kultura i rozrywka

Teatralne święto w TDK

Teatralne święto w TDK

Dni Teatru wkrótce ponownie odbędą się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Przez 3 dni młodzi aktorzy prezentować tu będą ciekawe spektakle dla starszych i młodszych. Odbędą się też eliminacje do konkursu Dziecięce Interpretacje. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

W tym roku zaprezentowane zostaną trzy spektakle. Pierwszego dnia, w piątek 11 marca Teatr Kontynuacja z Niska pokaże „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry. To oczywiście znana, pełna humoru, wspaniała sztuka ukazująca relacje damsko-męskie w XIX-wiecznym społeczeństwie polskim. To w niej pada słynne zdanie wypowiedziane o mężczyznach: „Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną!” Jak wiadomo, przysięgi tej jednak nie udaje się dotrzymać… Warto się przekonać, dlaczego i czy warto! Początek przedstawienia o 18.00.

W niedzielę dwa spektakle. Najpierw tarnobrzeska Szkoła Podstawowa nr 10 wystawi autorski spektakl „W tarnobrzeskiej krainie”. W mrocznym klimacie, nad Jeziorem Tarnobrzeskim zbierają się ludzie, wiedźmy i nietoperze. I czarodziej, który decyduje się pomóc i przegania wiedźmy z ich czarami. Można zdradzić, że niebagatelną role odegra też Mors i Złota Rybka. Przedstawienie rozpocznie się o 15.30.

dni teatru 2016-plakat

Tego samego dnia Amatorski Teatr Dramatyczny „Kuźnia” z Krzeszowa zaprezentuje spektakl „Nowe przyszło” na motywach powieści „Konopielka” Edwarda Redlińskiego. Akcja tej komedii obyczajowej rozgrywa się w latach 50. ubiegłego stulecia w małej wiosce położonej wśród białostockich bagien. Sioło próbują ucywilizować ówcześni urzędnicy państwowi wprowadzając elektryczność i inne domowe nowinki techniczne. Jednak miejscowi chłopi, przywiązani do swojej przaśnej codzienności stawiają im silny opór. Początek tego przedstawienia o godz. 17.00.

W tym roku podczas Dni Teatru odbędą się również Eliminacje Miejskie Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”. Młodzi uczestnicy będą recytować wybrane przez siebie wiersze. Najlepsi następnie zostaną wytypowani do finału, który odbędzie się 2 kwietnia, także w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Organizatorami Dni Teatru są: Tarnobrzeski Dom Kultury i Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „FRAM”

źródło: TDK Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021