sport

Tenis stołowy dla wszystkich! Ciekawy projekt KTS Tarnobrzeg

Tenis stołowy dla wszystkich! Ciekawy projekt KTS Tarnobrzeg

Od początku września rusza autorski program Klubu Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu „Tenis stołowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Tarnobrzega i okolic”, o czym z nieukrywaną satysfakcją informuje trener i menedżer wicemistrzyń Europy, który od dawna zabiega o popularyzację tej dyscypliny w tarnobrzeskim i podkarpackim środowisku.

– Bardzo mocno pracowaliśmy nad tym projektem i niezmiernie cieszę się, że spotkaliśmy się ze zrozumieniem Fundacji PZU, która udzieliła nam pomocy i objęła patronatem tę inicjatywę – mówi Zbigniew Nęcek.

Na potrzeby projektu zaadaptowany zostanie hol na pierwszym piętrze hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Znajdzie się tam aż sześć stołów, dostosowana zostanie także podłoga oraz zostaną zasłonięte okna, aby to pomieszczenie jak najlepiej odpowiadało specyfice tenisa stołowego. Całość będzie wydzielona z kompleksu, ale bardzo łatwo można było wszystko zdemontować. Zostanie zachowany ciąg komunikacyjny pomiędzy skrzydłami hali – dodaje szkoleniowiec najlepszego polskiego klubu.

Treningi dla zainteresowanych, w tym także dla uczniów szkół i podopiecznych Domu dziennego Pobytu i Warsztatów Terapii Zajęciowej, które już współpracowały z tarnobrzeskim klubem w przeszłości, mają pokazać, że tenis stołowy jest dostępny dla wszystkich bez wyjątku. Ponadto zajęcia odbywać się będą pod fachowym okiem instruktorów – byłych wychowanek i zawodniczek tarnobrzeskiego klubu, co pozwoli na systematyczne podnoszenie umiejętności. Zwłaszcza, że stoły będą dostępne codziennie w godzinach pracy hali, co w praktyce oznacza od wczesnego ranka do późnego wieczora. Nie będzie także konieczności rezerwowania miejsca, ponieważ ideą projektu jest wolny dostęp, ani nawet posiadania własnego sprzętu, bowiem rakietki i piłeczki można wypożyczyć na miejscu.

Dodatkowo rozpędu nabierze amatorska liga tenisa stołowego, która debiutowała w ubiegłym sezonie. W tym roku tenisiści-amatorzy nie będą skazani na poniewierkę pomiędzy różnymi halami i wszystkie spotkania w ramach Ligi będą mogli rozgrywać pod dachem MOSiR.

– To kolejny krok w uporządkowaniu pewnych spraw. Jeśli są chętni do grania w tenisa stołowego, to robimy wszystko, co w naszej mocy, aby im w tym pomóc. Chcemy, aby wzorem m.in. Niemiec do dyscypliny przyciągać szerokie rzesze ludzi, ponieważ to wspaniała aktywność, która daje wiele dobrego ludziom w różnym wieku. A być może z tych dzieci, które przyjdą pograć z dziadkami wyrosną następczynie naszych aktualnych mistrzyń Polski? Gruntowne podstawy dają nadzieję na późniejsze sukcesy w wyczynowym sporcie a Fundacja PZU właśnie pomaga je zbudować – dodaje Zbigniew Nęcek.

_DSC2076

Zajęcia w holu hali MOSiR rozpoczną się w pierwszej połowie września br. Szczegółowy plan i dodatkowe informacje będą dostępne na stronie internetowej oraz na facebooku klubu KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg.

Informacja prasowa KTS Tarnobrzeg

fot. B. Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021