sport

Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg sześć razy na podium w Gdańsku!

Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg sześć razy na podium w Gdańsku!

W Gdańsku rozegrano II Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym, w którym sześć razy na podium stawali zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Zawody rozgrywano w Centrum PZTS im. Andrzeja Grubby gdzie w turnieju indywidualnym zwyciężył Jerzy Zajdel a III miejsca zajęli Piotr Sokalski, Paweł Mazuryk, Dawid Sowa, Paweł Włodyka i Antoni Biedziuk. Natomiast Mariusz Matejek uplasował się na wysokim piątym miejscu.  Świetny występ w klasie startowej 11 zaliczył Jerzy Zajdel, pokonał on wszystkich swoich przeciwników po 3:0. W fazie grupowej, Michała Bryla IKS Atak Elbląg, Piotra Dobrzyńskiego Start Gorzów Wielkopolski i Mateusza Zawlika z TOP Bolesławiec.

W ćwierćfinale zwyciężył Mateusza Gazdę Start Katowice, w półfinale Damian Fira Start Gorzów Wielkopolski a w finale pokonał zdecydowanie 3:0 (1,5,6) Waldemara Sadowskiego Szansa Start Gdańsk. Takiego Jurka chcemy oglądać zawsze, bo ma możliwości by zwyciężać w każdych zawodach w klasie 11.

W klasie łączonej 1-3 Piotr Sokalski zajął III miejsce, w pojedynkach w grupie zwyciężył 3:1 z Mateuszem Ziarnikiem z Triumf Start Bydgoszcz i przegrał 3:0 z Ryszardem Papisem KSN Start Warszawa. Natomiast w półfinale pokonał go 3:0 Rafał Czuper ze Start Białystok, który wygrał klasę 1-3.

Paweł Mazuryk w klasie 8 w fazie grupowej pokonał 3:0 Krystiana Kowalczyka IKS AWF Warszawa, 3:1 Jakuba Mirosława Start Wrocław i 3:0 Marka Ryńskiego Triumf Start Bydgoszcz. W ćwierćfinale 3:0 Macieja Połubuczko Start Szczecin by w półfinale ulec 1:3 Mariuszowi Olczakowi KS Bronowianka Kraków.

Dawid Sowa w klasie 9 fazę grupową zakończył z czterema wygranymi pojedynkami i tak po 3:0 pokonał Benedykta Mąkosę Start Radom, Alberta Mantysa Start Gorzów Wielkopolski, Grzegorza Gałązkę ze Start Siedlce oraz 1:3 Dariusza Ściganego Start Katowice. W ćwierćfinale zwyciężył 3:0 Michała Kluke Start Łódź by w półfinale ulec 0:3 (9,10,3) Pawłowi Konstantynowi IKS AWF Warszawa. W pojedynku o trzecie miejsce wygrał z kolegą klubowym Mariuszem Matejkiem 3:1 (6,-8,5,8). Natomiast Mariusz w tej samej klasie uplasował się na piątym miejscu. W fazie grupowej turnieju wygrał po 3:1 z Zbigniewem Wrzask Start Wrocław i Bogusławem Dudkiem (niestowarzyszony) by w ćwierćfinale po zaciętej walce ulec 2:3 (6,10,-6,-5,-7) Dariuszowi Ściganemu Start Katowice.

W klasie 10 Paweł Włodyka wygrał fazę grupową pokonując po 3:0 Krzysztofa Dembowskiego Start Białystok, Włodzimierza Brylaka  KSN Start Warszawa i Piotra Wilka  Eurobeskidy Łodygowice. W ćwierćfinale zwycięża 3:0  Radosława Adasiewicza Start Białystok a w półfinale przegrywa 1:3 (-6,-8,9,-10) ze zwycięzcą tej klasy startowej Mateuszem Lasotą Eurobeskidy Łodygowice. Następnie pokonuje 3:0 Michała Storonowicza Start Białystok i zajmuje 3 miejsce.

Należy odnotować też dobry występ Antoniego Biedziuka, którzy w rozgrywkach w grupie wygrał po 3:0 z Maciejem Dominkiem IKS AWF Warszawa i Tadeuszem Gontarczykiem Start Gorzów Wielkopolski oraz przegrał 1:3 z Rafałem Wasilewskim Szansa Start Gdańsk. Następnie w 1 rundzie uległ 0:3 Piotrowi Wilkowi z Eurobeskidy Łodygowice a trzy kolejne pojedynki wygrywa po 3:0 z Marcinem Kowalczykiem Start Wejherowo, Krystianem Spilaszkiem IKS AWF Warszawa oraz Stanisławem Ząbkiem UKS SP 1 Tarnów i zajmuje 3 miejsce.

Zawody w Gdańsku to kolejne zawody, w których nie zawodzimy i wracamy z pokaźną liczbą miejsc na podium. Nasz sukces to doskonalą promocja Tarnobrzeg na arenie krajowej.

Kolejne zawody, w których będą rywalizowali zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg to 14-17 czerwca w Niemczech w Bayreuth Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec Bayreuth Open 2017 a 1 lipca ruszamy z akcją promującą tenis stołowy pod hasłem „Łączy Nas Sport”. Natomiast 28-30 lipca organizujemy po raz kolejny w Tarnobrzegu międzynarodowy XI Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2017.

1 miejsce Jerzy Zajdel

III miejsce Dawid Sowa

III miejsce Paweł Mazuryk

III miejsce Paweł Włodyka i Antoni Biedziuk

III miejsce Piotr Sokalski

IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich

rta24.eu17 września 2021

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

rta24.eu16 września 2021