W powiecie

Tragiczny weekend na drogach

Tragiczny weekend na drogach

Minął kolejny listopadowy weekend. W wielu miejscach padał śnieg, a mokre nawierzchnie dróg były śliskie. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego funkcjonariusze odnotowali 2 wypadki drogowe, w których śmierć poniósł pieszy, a jedna osoba została ranna. W tym okresie zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 6 kolizji drogowych w tym 2 z leśną zwierzyną.

Podczas minionego weekendu nad bezpieczeństwem czuwali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W tym okresie odnotowali 2 wypadki drogowe, w którym śmierć poniósł pieszy, a jedna osoba została ranna.

W czwartek o godz. 19 w Tarnobrzegu na ul. Bema, 21-letni mężczyzna kierujący oplem vectra potrącił idącego poboczem pieszego. Mężczyzna zmarł wskutek doznanych obrażeń. Policjanci ustalają tożsamość zmarłego. 21-letni kierowca opla był trzeźwy. Na miejscu policjanci przy udziale prokuratora wykonali czynności procesowe, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną ustalili świadków zdarzenia.

W niedzielę o godz. 6.30, w Grębowie (powiat tarnobrzeski), 22-letni mężczyzna, kierujący hondą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi, a następnie do przydrożnego rowu. Z kierowcą podróżowało dwóch pasażerów. W wyniku uderzenia pojazdu o przydrożny rów, 26-letni pasażer został wyrzucony z hondy. Ranny mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę lekarską. 22-letni kierowca był trzeźwy.

Przed godz. 12 w Tarnowskiej Woli (gmina Nowa Dęba), 55-letni mężczyzna, kierujący ciągnikiem siodłowym marki Daf zderzył się z fiatem fiorino. W wyniku zderzenia, ciężarówka zjechała do przydrożnego rowu. Przez dwie godziny na tym odcinku drogi prowadzony był ruch wahadłowy. Obaj kierowcy byli trzeźwy.

W piątek o godz. 5.50 w Nagnajowie, policjanci ruchu drogowego na drodze krajowej nr 9, zatrzymali do kontroli 31-letniego motorowerzystę. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,56 promila alkoholu w organizmie.

Nieco mniej, bo 0,60 promilaalkoholu w organizmie 56-letni kierowca volkswagena transportera, którego zatrzymali policjanci w Trześni ( gmina Gorzyce).

Tego dnia o godz. 6.45 w Chmielowie (gmina Nowa Dęba) policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 57-letniego kierowcę forda fiesty. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,48 promila alkoholu w organizmie.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021