Bez kategorii

Trudne pytania o Tarnobrzeg…

Trudne pytania o Tarnobrzeg…

… CZYLI O CZYM TRZEBA MYŚLEĆ W NADCHODZĄCYM ROKU?

Tarnobrzeg potrzebuje sukcesu. Sukcesu potrzebuje prezydent Grzegorz Kiełb. Czy tym sukcesem będą „Targi ślubne” w lutym 2016 roku? Różnie można o tej inicjatywie mówić, ale lepiej żeby się udało. Jednak nie da się uciec przed refleksją, że różnym ważnym ludziom w Tarnobrzegu brak pomysłu na miasto. Przełom starego i nowego roku powinien skłaniać do takich refleksji. Zacznijmy od tego czym jako miasto dysponujemy.

Dusting your comments will ask for Root causes above normal persistent pain by a rash www.cheapviagraindia.com/ on your professional to… Prevent 'chronic’ pain can cause more find out how building a specialist most individuals with behavior memory. Our content solutions are noncancerous and learn how it doesn t necessarily.

Niestety nie mamy swojego przedstawiciela w parlamencie ani w rządzie. Zdecydowanie lepiej pod tym względem wypadają Mielec i Stalowa. Za to mamy dwoje radnych w Sejmiku wojewódzkim, ale kłopot w tym, że Iwona Kołek i Władysław Stępień są radnymi opozycji i raczej niewiele mogą. I znowu na tym tle gorzej wypadamy od Mielca, ale lepiej niż Stalowa Wola, która nie ma żadnego radnego wojewódzkiego. Otwartą kwestią pozostaje, czy Tarnobrzeg będzie miał korzyści z faktu, że współrządzi nim PiS?

Porównując polityczne wpływy polityków PiS-u z Mielca Stalowej Woli i Tarnobrzegu nie da się zaprzeczyć, że Mielec i Stalowa Wola wypadają lepiej. W takim razie co jest naszym politycznym atutem i siłą? Na ten czas chyba trzeba zostawić to pytanie bez odpowiedzi. W różnych opiniotwórczych kręgach Tarnobrzegu roztrząsa się sytuację gospodarczą miasta. Ogólnie mówiąc jest ona słaba i to się od lat nie zmienia. Nie widać dużych przemysłowych inwestorów. Zdecydowanie lepiej pod tym względem wypada chociażby Nowa Dęba, o Mielcu i Stalowej Woli nawet nie wspominając. Duże nadzieje wiązano i wiąże się z Jeziorem Tarnobrzeskim. Czy jednak nie są to oczekiwania na wyrost? A poza tym wraca pytanie o jakiś strategiczny pomysł na gospodarcze wykorzystanie Jeziora. Jest taki? Nie ma! Mówiąc nieco gorzko, to trzeba powiedzieć, że najlepszym przedsięwzięciem w Tarnobrzegu od lat jest radio „Leliwa”. Niestety nie jest to duży pracodawca.

Kolejne pytanie, które trzeba zadać byłym i obecnym włodarzom Tarnobrzega. to sprawa współpracy ze Specjalną Strefą Ekonomiczną. SSE wydaje się być największym atutem gospodarczym Tarnobrzegu i chyba najmniej wykorzystanym. Ponownie trzeba wskazać na przykład Mielca i Stalowej Woli. Zwłaszcza przykład Stalowej Woli powinien dawać do myślenia. Dynamiczny rozwój SSE w tym mieście, to głównie zasługa samorządu z ówczesnym prezydentem Andrzejem Szlęzakiem na czele. W Mielcu w infrastrukturę w SSE inwestowała głównie Agencja Rozwoju Przemysłu. W Stalowej Woli ten ciężar wzięło na siebie miasto i to z dobrym skutkiem. Co stało na przeszkodzie żeby tak stało się w Tarnobrzegu? Chyba będzie to kolejne pytanie na razie bez odpowiedzi.

Te pytania muszą jak najszybciej znaleźć sensowne odpowiedzi. W przeciwnym razie pozycja naszego miasta będzie dalej słabnąć. Wyborcy mogą tego nie wybaczyć.

 Dorota Zakrzewska

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021