sport

Trudny mecz Siarki Tarnobrzeg

Trudny mecz Siarki Tarnobrzeg

Goniący w tabeli tarnobrzeską Siarkę Radomiak Radom zagości na stadionie przy Al. Niepodległości i będzie sobotnim rywalem podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora. Radomiak to silna drużyna, którą od 12 kwietnia prowadzi Czech Verner Lička.

W rundzie jesiennej zwycięsko z rywalizacji pomiędzy obydwoma zespołami wyszedł Radomiak, który na własnym boisku zdecydowanie pokonał Siarkę strzelając aż cztery bramki. Autorami trafień byli wówczas Rossi Leândro 62, Dariusz Brągiel 69, Przemysław Śliwiński 84, Michał Chrabąszcz 90.

Sobotni mecz będzie szczególny dla kilku zawodników zarówno Siarki, jak i Radomiaka. Radomskie barwy reprezentuje bowiem aż trzech byłych Siarkowców Kamil Kościelny, Bartosz Sulkowski oraz Michał Chrabąszcz. Za to w Tarnobrzegu w tej rundzie występuje Radosław Sylwestrzak, który jeszcze jesienią reprezentował barwy Radomiaka.

Niespełna trzy tygodnie temu w Radomiaku doszło do zmiany trenera, która wywołała spore poruszenie. Jacek Magnuszewski, który prowadził radomski zespół od 30 czerwca 2014, został odwołany w momencie kiedy drużyna zajmowała 6 miejsce w tabeli. „Decyzja o zakończeniu współpracy z terenem Magnuszewskim była bardzo trudna. Trener Magnuszewski wykonał ogromną robotę w Radomiu, zostawił serce i jego zasługi dla Klubu są nie do przecenienia. Ja osobiście darzę bardzo dużą sympatią trenera Magnuszewskiego. Uważam, że nastąpiło już trochę zmęczenie materiału. Tak już czasem jest, że potrzeba nowego spojrzenia tzw. świeżej krwi i to z bólem serca ale trzeba zrobić dla dobra drużyny” czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stornie klubu.

plakat meczowy Radomiak

Radomianie obecnie zajmują ósmą pozycję w tabeli i do tarnobrzeżan tracą zaledwie 2 punkty. Jeśli wygrają sobotni mecz to przeskoczą Siarkę w tabeli. W ostatni weekend radomianie zremisowali u siebie z drużyną ROW Rybnik 1:1. Dającą jeden punkt bramkę w 90 minucie zdobył Kamil Kościelny, który jeszcze jesienią był silnym punktem Siarki. W rundzie wiosennej Radomiak ma na swoim koncie trzy wygrane (1:0 z Radkowem, 2:1 z Gryfem i walkower z Brzeskiem), dwa remisy (1:1 z Legionovią i Rybnikiem) oraz trzy porażki 0:1 z Kotwicą, Błękitnymi oraz Nadwiślanem).

Do sobotniego meczu przyjezdni przystąpią mocno osłabieni. Obecnie w radomskiej ekipie urazy leczy aż sześciu zawodników pomocnik defensywny Chinosno Agu, napastnicy Rossi Leandro, Krzysztof Ropski, obrońcy Jakub Cieciura, Michał Grudniewski oraz skrajny pomocnik Krystian Puton. Za to do dyspozycji trenera powinni już być David Kwiek i Paweł Wolski.

Siarka Tarnobrzeg obecnie zajmuje szóstą pozycję w tabeli. Tarnobrzeżanie przed tygodniem szczęśliwie zremisowali 2:2na wyjeździe z Nadwiślanem Góra, chociaż do 56 minuty przegrywali 0:2. Autorem obu trafień był Marcin Stefanik. Niestety problemy kadrowe nie opuszczają także drużyny trenera Włodzimierza Gąsiora. Pod znakiem zapytania stoi udział w spotkaniu kapitana Konrada Stępnia czy bramkarza Pawła Pawlusa i napastnika Szymona Martusia.
Sobotnie spotkanie poprowadzi sędzia Marcin Bielawski (Katowice).

Początek meczu w sobotę, 30 kwietnia, o godz. 17:00.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021