Trwa zła passa piłkarzy Siarki

Niewesołe święta mieli zapewne piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy w Wielką Sobotę przegrali na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 0:2. W czterech meczach rundy wiosennej tarnobrzeżanie zdobyli tylko 3 punkty, które wywalczyli w pierwszym meczu ze Stalą Stalowa Wola. Później niestety trzy razy schodzili z boiska pokonani.

Niestety pech cały czas nie opuszcza drużynę trenera Włodzimierza Gąsiora. W sobotnim meczu z Gryfem Wejherowo między słupkami znów musiał stanąć rener bramkarzy – Kamil Beszczyński. Podczas piątkowego treningu podstawowy bramkarz – Paweł Pawlus nabawił się kontuzji i nie było mowy o jego występie w sobotę. W składzie oczywiście zabrakło także Konrada Stępnia, którego czeka jeszcze około dwutygodniowa przerwa po kontuzji. Do składu powrócił za to pauzujący za kartki Radosław Sylwestrzak. Od pierwszych minut na boisku pojawił się także Dariusz Franckiewicz, który powoli wraca po długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją.
Siarkowy źle weszli w mecz. Już od pierwszych minut gospodarze przycisnęli przyjezdnych, co szybko zakończyło się bramką. W trzynastej minucie po idealnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska, Mateusz Kuzminski w powietrzu wygrał walkę o piłkę i główką posłał futbolówkę do siatki. Golkiper Siarki nie miał tu nic do powiedzenia. Wejherowianie nie spuszczali z tonu i agresywnie walczyli o kolejną bramkę. Niestety Siarkowcy dostali kolejny cios, tuż przed zejściem do szatni. W doliczonym czasie gry, sędzia dyktuje „jedenastkę” dla Gryfa po faulu na Adrianie Klimczaku. Do piłki podchodzi Krzysztof Wicki, który uderza po ziemi w lewą stronę. Piłka odbija się od słupka, ale jednak wpada do bramki.

Podopieczni trenera Gąsiora ewidentnie przespali pierwszą połowę. Na drugą wyszli o wiele bardziej skoncentrowani. Już po 10 minutach szansę na kontaktową bramkę miał Daniel Koczon, jednak posłał piłkę ponad poprzeczkę. Swoich szans nie wykorzystali także Dorian Buczek oraz Adrian Chłoń. Ten pierwszy w 74 minucie otrzymał podanie od Szymona Martusia, jednak uderzył z 8 metrów wprost w bramkarza. Minutę później Koczon kapitalnie zagrał do Chłonia, ten stojąc tyłem do bramki, uderzył głową, ale bramkarz gospodarzy złapał piłkę. Siarkowcy próbowali za wszelką cenę chociażby wyrównać wynik, jednak na zdobycie bramki zabrakło im szczęścia i czasu.
– Nieco przespaliśmy pierwszą połowę. W drugiej dominowaliśmy na boisku, ale niestety bramki nie strzeliliśmy. Mamy problemy kadrowe. Praktycznie każdy mecz gramy w innym składzie. Jak nie kontuzje, to pauzy – mówił po meczu Dariusz Dziedzic, prezes Siarki Tarnobrzeg SA.

Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (2:0)
Bramki: 14′ M. Kuzimski, 45′ K. Wicki (k)

GRYF:
Dawid Leleń – Przemysław Mońka, Tomasz Lewandowski, Krzysztof Wicki, Maciej Dampc – Dawid Tomczak (61′ Paweł Brzuzy), Łukasz Nadolski, Adrian Klimczak, Jacek Wicon (79′ Maciej Koziara), Piotr Łysiak – Mateusz Kuzimski (87′ Paweł Czychowski)
Rezerwowi: P. Szur, F. Sosnowski, K. Jakubowski

Siarka:
Kamil Beszczyński – Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki – Daniel Koczon, Marcin Stromecki, Jakub Wróbel, Dariusz Frankiewicz (46 Adrian Chłoń), Sebastian Mandzelowski (38 Dorian Buczek) – Szymon Martuś
Rezerwowi: Przemysław Janowski, Jakub Głaz, Jakub Więcek

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich