Kronika Policyjna

Trzech agresywnych mężczyzn w rękach policji

Trzech agresywnych mężczyzn w rękach policji

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zaatakowali przypadkowych mieszkańców Wydrzy w powiecie tarnobrzeskim. Jeden z pokrzywdzonych został uderzony szklaną butelką w głowę. Sprawcy usłyszeli łącznie 6 zarzutów popełnienia przestępstw. Najmłodszy z zatrzymanych był poszukiwany trzema listami gończymi.

W ubiegłą niedzielę, dyżurny otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w miejscowości Wydrza w gminie Grębów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy wracał pieszo do domu, został zaczepiony przez nieznanych mu mężczyzn i pobity. Jeden z napastników miał uderzyć go szklaną butelką w głowę. Pokrzywdzony zapamiętał rysopisy mężczyzn i przekazał je mundurowym.

W tym czasie dyżurny odebrał kolejny telefon od mieszkańca Wydrzy. Zgłaszający skarżył się, że gdy jechał rowerem, został zaczepiony przez nieznanych mu mężczyzn. Agresywni nieznajomi grozili mu pobiciem, następnie odjechali autem. Przekazane przez rowerzystę rysopisy mężczyzn, odpowiadały tym przekazanym przez pobitego pieszego.

Na miejsce zdarzenia skierowano dodatkowe patrole. Dzięki sprawnej wymianie informacji już po kilku minutach mundurowi zatrzymali osobowego volkswagena. Do policyjnego aresztu trafili trzej mężczyźni: 22-letni mieszkaniec Tarnobrzega, 29-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba i 26-latek z powiatu niżańskiego. Żaden z nich nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Jeden z zatrzymanych twierdził, że chciał tylko poćwiczyć boks.

Policjanci ustalili, że 22-latek jest poszukiwany przez sąd trzema listami gończymi w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i zarządzeniem wydanym przez prokuratora w celu ustalenia jego miejsca pobytu. Młody mężczyzna został przekazany do zakładu karnego.

Policjanci przedstawili podejrzanym łącznie 6 zarzutów. Prokurator zastosował wobec 26 i 29-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.

Za popełnione czyny mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Źródło  KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policja szuka świadków. Napastnik zaatakował seniora, sam zgubił buta

rta24.eu22 kwietnia 2021

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

Samochód wpadł do rowu pełnego wody! Interweniowały służby.

rta24.eu21 kwietnia 2021

Chciał umówić się z 13-latką, nie wiedział ze pisze z osoba dorosłą

rta24.eu21 kwietnia 2021

53-latek tymczasowo aresztowany za stalking

rta24.eu20 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Pijany kierowca wiózł poszukiwaną kobietę

rta24.eu16 kwietnia 2021

Minionej doby trzech kierowców straciło prawo jazdy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Piła domowe nalewki i “opiekowała” się synkami

rta24.eu14 kwietnia 2021