Kronika Policyjna

Trzech kierowców przekroczyło prędkość, stracili prawko

Trzech kierowców przekroczyło prędkość, stracili prawko

Prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków na drogach. Aby ograniczać niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym, policyjne grupy SPEED zajmujące się wykroczeniami na drogach, podejmują działania wobec kierowców, poruszających się z nadmierną prędkością. Wczoraj zatrzymano 3 kierujących, którzy przekroczyli w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że jeden z nich jest nietrzeźwy.

W środę, policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec kierowców, który poruszając się po drogach powiatu tarnobrzeskiego, złamali ograniczenie prędkości.

Przed godz. 8, policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę w rejonie ul. Krzywej w Tarnobrzegu, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volvo. Za kierownicą pojazdu siedziała 40-letnia kobieta, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 86 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 56 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, kierująca volvo otrzymała mandat karny oraz straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Tego dnia o godz. 8. 30, funkcjonariusze patrolując ul. Wisłostrada, zarejestrowali samochód marki Honda, który w terenie zabudowanym jadąc 113 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, 34-letni kierowca otrzymał mandat karny oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W tym dniu po godz. 14, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Do zdarzenia doszło na drodze przy ul. Słonecznej w Gorzycach. Podczas prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że 53-letni kierowca jest pod działaniem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

We wtorek po godz. 17, policjanci pełniący służbę na terenie gminy Nowa Dęba zatrzymali na drodze w Alfredówce osobowego opla. 25-letni mężczyzna kierujący pojazdem w terenie zabudowanym jadąc 118 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach, okazało się, że kierowca opla posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń

rta24.eu13 października 2021

Tarnobrzescy Wodniacy zajęli II miejsce w zawodach stermotorzystów

rta24.eu8 października 2021

„Bezpieczne Wakacje” konkurs dla dzieci i młodzieży

rta24.eu7 października 2021

Kobieta została potrącona podczas cofania samochodu dostawczego

rta24.eu6 października 2021

Wizyty mundurowych w szkołach

rta24.eu5 października 2021