Fotorelacje

Trzeciomajowe święto: Jesteśmy patriotami [Zdjęcia]

Trzeciomajowe święto: Jesteśmy patriotami [Zdjęcia]

Miejskie uroczystości upamiętniające 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przyciągnęły mieszkańców na plac Bartosza Głowackiego, gdzie wspólnie świętowano to historyczne wydarzenie i mówiono, czym jest patriotyzm.

Od uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny, miasta i jego mieszkańców rozpoczęły się tarnobrzeskie obchody święta Konstytucji 3 Maja. Po modlitwie w kościele ojców dominikanów na placu Bartosza Głowackiego odbyła się patriotyczna manifestacja.

W okolicznościowym przemówieniu oddającym hołd twórcom Konstytucji prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb mówił też o różnych przejawach patriotyzmu. Podkreślił, że każdy, kto czuje się patriotą ma do tego pełne prawo i nikt w wolnym kraju nie może nas w tej kwestii dzielić.

– Patriotyzm nie ma bowiem koloru, ani partyjnej przynależności. Nikt nie ma monopolu na patriotyzm. Patriotami są zarówno ci, którzy dumnie prezentują na piersi barwy narodowe, ale i ci, którzy biel i czerwień mają w sercach – mówił prezydent.

Pod pomnikiem Bartosza Głowackiego kwiaty złożyli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu tarnobrzeskiego, partii, szkół, instytucji, organizacji i stowarzyszeń a także kombatanci. Wiązanki złożono także pod popiersiem Hieronima Dekutowskiego.

Program słowno-muzyczny z okazji święta przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica. Atrakcją był pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy mundurowej „górnika”. Nie mogło zabraknąć Tarnobrzeskiej Orkiestry Dętej i mażoretek. Od godz. 15 na Rynku trwa piknik majowy.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

1-_DSC5593 1-_DSC5564

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018