Trzy punkty za trzy bramki dla Siarki

Trzy bramki i trzy punkty przywożą z wyprawy do Zambrowa piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora w rundzie wiosennej.

Trapiona praktycznie całą rundę wiosenną kontuzjami tarnobrzeska Siarka nie odpuszcza, a być może wielu nawet zadziwia. Siarkowcy mogą nawet jeszcze pokusić się o walkę w barażach o awans na zaplecze ekstraklasy, bowiem do czwartego miejsca w tabeli tracą zaledwie trzy oczka, a do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki.

Podopieczni trenera Gąsiora do Zambrowa na mecz z tamtejszą Olimpią pojechali bez kontuzjowanych Konrada Stępnia, Szymona Martusia, Tomasza Przewoźnika, do których dołączył jeszcze Jakub Wróbel. Po kilkutygodniowej przerwie do gry wprawdzie powrócił już Daniel Koczon, ale nie wyszedł on w podstawowej jedenastce.

Siarkowcy cały mecz mieli pod kontrolą. To przyjezdni od pierwszych minut dyktowali warunki gry, rozważnie rozgrywając piłkę. To zaowocowało już w pierwszej połowie, kiedy w 40 minucie Dorian Buczek jako pierwszy pokonał bramkarza gospodarzy. Druga połowa także przebiegała pod dyktando tarnobrzeskiej ekipy. Zambrowianie grali chaotycznie i nie potrafili zagrozić bramce Kamila Beszczyńskiego. Gospodarzom brakowało pomysłu na grę, a i fizycznie wydawali się słabsi od przyjezdnych. Wynik w 69 minucie podwyższył Marcin Stefanik, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu w polu karnym na Jakubie Więcku. Kiedy wydawało się, że wynik już się nie zmieni, w 89 minucie Marcin Stefanik wpadł w pole karne i po raz drugi pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Siarkowcy zasłużenie wygrali i awansowali na piąte miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę podopieczni trenera Gąsiora podejmować będą na własnym boisku GKS Tychy, a tydzień później w ostatniej kolejce tego sezonu zagrają na wyjeździe z Polonią Bytom.

Olimpia Zambrów – Siarka Tarnobrzeg 0:3

38` Dorian Buczek, 71` (karny), 90` Marcin Stefanik

Olimpia: Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis, Tomasz Porębski, Łukasz Piłatowski, Wojciech Dziemidowicz – Karol Buzun (46` Michał Hryszko), Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Grzybowski, Robert Tunkiewicz (64` Maksym Kowal), Przemysław Jastrzębski (41` Sebastian Janik; 73` Robert Brzęczek) – Michał Twardowski

Siarka: Kamil Beszczyński – Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki – Jakub Głaz (71` Daniel Koczon), Marcin Stefanik, Marcin Stromecki, Jakub Więcek (90` Bartłomiej Krawczyk), Adrian Chłoń – Dorian Buczek (90` Krzysztof Koselak)

Żółte kartki: Dzienis – Grzesik

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!