W Tarnobrzegu

Trzymiesięczny areszt dla prezydenta Tarnobrzega !

Trzymiesięczny areszt dla prezydenta Tarnobrzega !

Warszawski sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla prezydenta Tarnobrzega, któremu prokuratura zarzuciła przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 20 tys. zł.

Prezydent nie ma zastępcy. Kto teraz obejmie najwyższy urząd w Tarnobrzegu? Zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym sąd, który zdecydował o tymczasowym aresztowaniu prezydenta lub zakazał mu wykonywania czynności służbowych powinien powiadomić o zastosowanych sankcjach przewodniczącego rady miasta.

Przewodniczący Dariusz Bożek w ciągu 48 godzin powinien pisemnie o sytuacji powiadomić wojewodę podkarpackiego. Na jego wniosek prezes rady ministrów za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych i administracji wyznaczy osobę, która przejmie zadania i kompetencje prezydenta miasta.

Prezydent Tarnobrzega podejrzany jest o to, że w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 21 lutego przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego.

Został zatrzymany tego samego dnia w urzędzie miasta przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z rzeszowskiej delegatury. W czwartek został przesłuchany w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Prokurator skierował dziś do Sądu Rejonowego dla Warszawy–Śródmieścia wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.Prezydent nie przyznaje się do winy.

Wioletta Wojtkowiak

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021