W Tarnobrzegu

Trzymiesięczny areszt dla prezydenta Tarnobrzega !

Trzymiesięczny areszt dla prezydenta Tarnobrzega !

Warszawski sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla prezydenta Tarnobrzega, któremu prokuratura zarzuciła przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 20 tys. zł.

Prezydent nie ma zastępcy. Kto teraz obejmie najwyższy urząd w Tarnobrzegu? Zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym sąd, który zdecydował o tymczasowym aresztowaniu prezydenta lub zakazał mu wykonywania czynności służbowych powinien powiadomić o zastosowanych sankcjach przewodniczącego rady miasta.

Przewodniczący Dariusz Bożek w ciągu 48 godzin powinien pisemnie o sytuacji powiadomić wojewodę podkarpackiego. Na jego wniosek prezes rady ministrów za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych i administracji wyznaczy osobę, która przejmie zadania i kompetencje prezydenta miasta.

Prezydent Tarnobrzega podejrzany jest o to, że w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 21 lutego przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego.

Został zatrzymany tego samego dnia w urzędzie miasta przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z rzeszowskiej delegatury. W czwartek został przesłuchany w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Prokurator skierował dziś do Sądu Rejonowego dla Warszawy–Śródmieścia wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.Prezydent nie przyznaje się do winy.

Wioletta Wojtkowiak

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021