Turniej Słowian w tenisie na wózkach

Od piątku do niedzieli w Tarnobrzegu tenisiści stołowi z Białorusi, Czech, Rosji, Serbii, Słowacji, Ukrainy i Polski rywalizowali podczas XII Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach.

W turnieju, zorganizowanym przez Integracyjny Klub Sportowy Jezioro Tarnobrzeg na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, uczestniczyło 20 drużyn i 40 zawodników indywidualnych, reprezentujących siedem krajów. Podczas wczorajszej dekoracji puchary zwycięzcom zmagań wręczyli: Andrzej Jakubowicz, tenisista, wielokrotny mistrz Polski, medalista mistrzostw świata i Europy, oraz przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Rywalizację drużynową wygrali Rafał Lis i Krzysztof Żyłka. Drugie miejsce zajęli Mariusz Czerwiński i Maciej Nalepka przed Tomaszem Jakimczukiem i Rafałem Czuperem. W grze pojedynczej wśród pań zwyciężyły: Ana Prvulovic z Serbii, Milica Veljkovic z Serbii i Spomenka Habetinkova z Czech. Wśród panów w klasie 1 triumfował Dmitriy Lavrov z Rosji. Drugi był Martin Barbierik ze Słowacji a trzeci Mateusz Walski z Polski. Miejsce pierwsze w klasie w klasie 1-2 zajął Rafał Czuper, drugi był Tomasz Jakimczuk, trzeci Dmitriy Lavrov. W klasie 3 pierwszą nagrodę zdobył Maciej Nalepka, drugą Mladen Cilic, zaś trzecią Mariusz Czerwiński.

W klasie 4-5 zwyciężył Krzysztof Żyłka, tuż za nim uplasowali się Rafał Lis i Bojan Stamenkovic z Serbii. Zwycięzcą kategorii open i najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Lis. Na drugim miejscu znalazł się Maciej Nalepka, na trzecim Mariusz Czerwiński.

open3

open4

open1

Wioletta Wojtkowiak

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich