Turów rozjechał Siarkę

Rozpędzony i mocno skoncentrowany Turów Zgorzelec rozjechał w środę na własnym parkiecie tarnobrzeską Siarkę 108:85. Chociaż pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane i zapowiadało się, że tarnobrzeżanie mogą powalczyć na parkiecie rywala, a przynajmniej napędzić stracha walczącemu o play offy Turowowi.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane i zapowiadały niezłe „strzelanie” pod jednym jak i drugim koszem. Po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Zbigniewa Pyszniaka mieli zaledwie dwa punkty straty, a na tablicy widniał wynik 27:25.

Druga kwarta to już niestety przewaga gospodarzy, którzy w zaledwie dwie i pół minuty zaliczyli dwunastopunktową serię. Siarkowcy próbowali odpowiedzieć, ale pojedyncze kosze nie przybliżały ich do wyniku zgorzelczan. W ekipie gospodarzy nie do zatrzymania w tym spotkaniu był amerykański duet Cameron Tatum – Kirk Archibeque, który w całym meczu zdobył aż 47 punktów.

Trzecia kwarta to zryw przyjezdnych, którym udało się nawet zbliżyć do rywala na siedem punktów. Jednak podopieczni Piotra Ignatowicza cały czas kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili na zbyt wiele gościom z Tarnobrzega. Gospodarze cały czas świetnie czuli się w ataku, a w ostatniej kwarcie przyjezdnym zabrakło już sił na jakikolwiek ofensywny zryw.

Liderem w ekipie Zgorzelca był Amerykanin Kirk Archibeque, który zanotował w tym meczu aż 29 punktów i 11 zbiórek. Po 18 punktów dołożyli Cameron Tatum i Serb Jovan Novak. W ekipie Siarki wyróżniał się Kacper Młynarski z 26 punktami (5×3) i 6 zbiórkami, a także Zach Robbins, który kończył mecz z 17 punktami i 8 zbiórkami na koncie.

PGE Turów Zgorzelec – Siarka Tarnobrzeg 108:85
(27:25, 24:16, 29:25, 28:19)
Turów:
Novak 18 (4×3), Dillon 9 (1×3), Kostrzewski 8, Dylewicz 13 (3×3), Archibeque 29 (11 zb.) – Tatum 18 (3×3), Karolak 8 (2×3), Szymański 3 (1×3), Gospodarek 2, Marek.
Siarka:
Zalewski 6 (2×3), Bell 13 (2×3), Młynarski 26 (5×3), Wall 12 (2×3), Robbins 17 (1×3) – Patoka 9 (1×3), Strzelecki 2, Rycerz, Karliński

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich