W Tarnobrzegu

Ubiegły tydzień w Tarnobrzegu należał do seniorów

Ubiegły tydzień w Tarnobrzegu należał do seniorów

Tydzień między 25-30 września należał w Tarnobrzegu do Seniorów. Ich wielkie święto rozpoczęła Konferencja pn. ,,Blaski i Cienie późnej dorosłości’’, połączona z Jubileuszem dziesięciolecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu. 

Organizatorzy przygotowali moc wydarzeń kulturalnych i sportowych. – Turniej szachowy, turniej tenisa stołowego, regaty żeglarskie, zawody wędkarskie, zawody sportowe na wesoło, marsz nordic walking, to tylko niektóre dyscypliny, w których mierzyć się będą uczestnicy – zachęcał do udziału Wiesław Lichota przewodniczący Rady Seniorów Miasta Tarnobrzega, głównego organizatora Senioriady.

Prócz seniorów z Miasta Tarnobrzega do zmagań sportowych i prezentacji swojego dorobku kulturowego przyłączyły się reprezentacje gmin powiatu tarnobrzeskiego. W konkursie cukierniczym ,,Słodkie, słone i inne smaki …’’ jury zasmakowało wyrobów przygotowanych przez Stowarzyszenie ,,Razem dla Wrzaw’’ z gminy Gorzyce, w Przeglądzie Form Teatralnych, Tańca, Piosenki, Instrumentalistów Twórców i Zespołów Ludowych podziwialiśmy talenty wokalne i aktorskie Zespołu ,,Grębowianki’’ z Grębowa, ,,Sokolanek’’ z Sokolnik, Zespołu ,,Cyganianki’’ z Cygan oraz Stowarzyszenia ,,Razem dla Wrzaw’’.

Podczas Gali Finałowej 30 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury uczestnikom dziękował starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek – Gratuluję wszystkich uczestnikom oraz organizatorom tego wspaniałego integrującego społeczność seniorów wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy obejmując patronatem stać się jego częścią – mówił starosta.

Pamiątkowe dyplomy z rąk prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba , przewodniczącego Rady Seniorów Miasta Tarnobrzega Wiesława Lichoty oraz starosty tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka odebrali pozostali współorganizatorzy I Senioriady w Tarnobrzegu.

Źródło: Starostwo Powiatowe Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021