W Tarnobrzegu

Ubiegły tydzień w Tarnobrzegu należał do seniorów

Ubiegły tydzień w Tarnobrzegu należał do seniorów

Tydzień między 25-30 września należał w Tarnobrzegu do Seniorów. Ich wielkie święto rozpoczęła Konferencja pn. ,,Blaski i Cienie późnej dorosłości’’, połączona z Jubileuszem dziesięciolecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu. 

Organizatorzy przygotowali moc wydarzeń kulturalnych i sportowych. – Turniej szachowy, turniej tenisa stołowego, regaty żeglarskie, zawody wędkarskie, zawody sportowe na wesoło, marsz nordic walking, to tylko niektóre dyscypliny, w których mierzyć się będą uczestnicy – zachęcał do udziału Wiesław Lichota przewodniczący Rady Seniorów Miasta Tarnobrzega, głównego organizatora Senioriady.

Prócz seniorów z Miasta Tarnobrzega do zmagań sportowych i prezentacji swojego dorobku kulturowego przyłączyły się reprezentacje gmin powiatu tarnobrzeskiego. W konkursie cukierniczym ,,Słodkie, słone i inne smaki …’’ jury zasmakowało wyrobów przygotowanych przez Stowarzyszenie ,,Razem dla Wrzaw’’ z gminy Gorzyce, w Przeglądzie Form Teatralnych, Tańca, Piosenki, Instrumentalistów Twórców i Zespołów Ludowych podziwialiśmy talenty wokalne i aktorskie Zespołu ,,Grębowianki’’ z Grębowa, ,,Sokolanek’’ z Sokolnik, Zespołu ,,Cyganianki’’ z Cygan oraz Stowarzyszenia ,,Razem dla Wrzaw’’.

Podczas Gali Finałowej 30 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury uczestnikom dziękował starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek – Gratuluję wszystkich uczestnikom oraz organizatorom tego wspaniałego integrującego społeczność seniorów wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy obejmując patronatem stać się jego częścią – mówił starosta.

Pamiątkowe dyplomy z rąk prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba , przewodniczącego Rady Seniorów Miasta Tarnobrzega Wiesława Lichoty oraz starosty tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka odebrali pozostali współorganizatorzy I Senioriady w Tarnobrzegu.

Źródło: Starostwo Powiatowe Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021