W powiecie

Uczniowie i nauczyciele produkują przyłbice

Uczniowie i nauczyciele produkują przyłbice

Dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników oświaty nowa, nieznana dotąd sytuacja jest bardzo trudna. Zdalne lekcje, różne parametry domowych komputerów, brak internetu – to tylko niektóre problemy z którymi się spotykają.

Zespół Szkół w Gorzycach od wielu lat jest placówką innowacyjna, która wyprzedza inne szkoły pod względem technologii i sprzętu. Tak jest i tym razem.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach włączyli się do walki z epidemią koronawirusa – poprzez produkcję przyłbic. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej bazie oraz wysokiej jakości sprzętu, który posiada gorzycka placówka.

– Przyłbice wytwarzamy wykorzystując trójwymiarowe drukarki 3-D. Jest to proces bardzo precyzyjny i dlatego jedna drukarka jest w stanie w ciągu doby wykonać kilka egzemplarzy – mówi Wiesław Bednarczyk – nauczyciel informatyki w gorzyckiej szkole, nadzorujący proces wytwarzania przyłbic.

– Jednak dzięki temu, iż posiadamy kilka takich drukarek w ciągu dwóch tygodni wyprodukowaliśmy ponad 100 sztuk, a produkcja będzie kontynuowana – dodaje Wiesław Bednarczyk.

Na co dzień z drukarek 3-D w gorzyckiej szkole korzystają uczniowie. Aby taka drukarka wyprodukowała jakiś element, najpierw należy napisać odpowiedni program, a więc nauka programowania musi stać na bardzo wysokim poziomie. Jednak nie stanowi to problemu dla uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach.

W produkcję przyłbic zaangażowali się uczniowie, szczególnie Jakub Kołodziejczyk i Paweł Grochola z klasy drugiej technikum informatycznego.

– Przyłbice przekazujemy do organu prowadzącego szkołę – Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu – i tam są one rozdysponowane w miejsca najbardziej potrzebne – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

– Patrząc na zaangażowanie naszych nauczycieli oraz uczniów chcących bezinteresownie pomagać w tych trudnych chwilach jestem spokojny o przyszłość naszej szkoły – dodaje dyrektor.

Jeżeli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych chcieliby w przyszłości związać się z gorzycką szkołą, która została uznana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty za najlepszą szkołę w województwie podkarpackim w 2018 roku, wystarczy wejść na stronę internetową szkoły www.zsgorzyce.pl i wypełnić aktywny już formularz rekrutacyjny.

 

Źródło U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021