Kronika Policyjna

Uczniowie klasy mundurowej odwiedzili policjantów

Uczniowie klasy mundurowej odwiedzili policjantów

Pierwszy Dzień Wiosny był okazją do spotkania policjantów z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu. Młodzież odwiedziła jednostkę Policji, aby zapoznać się z pracą funkcjonariuszy oraz porozmawiać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem lokalnej społeczności.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zaplanowali działania profilaktyczne o charakterze edukacyjnym. Do jednostki Policji przybyli uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, aby zapoznać się z pracą policjantów oraz porozmawiać o problemach swoich i bezpieczeństwie lokalnej społeczności.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej przedstawili młodzieży prezentację multimedialną przedstawiającą pracę policjantów, opowiadali uczniom o pracy funkcjonariuszy pełniących służbę w pionie prewencyjnym, kryminalnym oraz logistycznym, jakie mają zadania, co robią, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, mówili o służbie dyżurnego. Młodzież podczas spotkania zapoznała się z pracą techników kryminalistycznych oraz obejrzała sprzęt służący policjantom w codziennej służbie. Na zakończenie spotkania policjanci przygotowali dla uczniów konkurs z nagrodami.

303-155813

Pierwszy Dzień Wiosny to czas, od którego coraz częściej będziemy wybierać się na wycieczki rowerowe. Policjanci przypomnieli uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Rower to pojazd, którym poruszamy się po drodze publicznej oraz wyznaczonych ścieżkach rowerowych:

Jeśli uczeń dojeżdża rowerem do szkoły, warto zadbać o kask ochronny i właściwe, zgodne z przepisami wyposażenie jednośladu. Rower musi być wyposażony: z przodu – w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej, z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej, o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, w co najmniej jeden skutecznie działający hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

303-155817

źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021