Kronika Policyjna

Uczniowie klasy mundurowej odwiedzili policjantów

Uczniowie klasy mundurowej odwiedzili policjantów

Pierwszy Dzień Wiosny był okazją do spotkania policjantów z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu. Młodzież odwiedziła jednostkę Policji, aby zapoznać się z pracą funkcjonariuszy oraz porozmawiać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem lokalnej społeczności.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zaplanowali działania profilaktyczne o charakterze edukacyjnym. Do jednostki Policji przybyli uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, aby zapoznać się z pracą policjantów oraz porozmawiać o problemach swoich i bezpieczeństwie lokalnej społeczności.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej przedstawili młodzieży prezentację multimedialną przedstawiającą pracę policjantów, opowiadali uczniom o pracy funkcjonariuszy pełniących służbę w pionie prewencyjnym, kryminalnym oraz logistycznym, jakie mają zadania, co robią, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, mówili o służbie dyżurnego. Młodzież podczas spotkania zapoznała się z pracą techników kryminalistycznych oraz obejrzała sprzęt służący policjantom w codziennej służbie. Na zakończenie spotkania policjanci przygotowali dla uczniów konkurs z nagrodami.

303-155813

Pierwszy Dzień Wiosny to czas, od którego coraz częściej będziemy wybierać się na wycieczki rowerowe. Policjanci przypomnieli uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Rower to pojazd, którym poruszamy się po drodze publicznej oraz wyznaczonych ścieżkach rowerowych:

Jeśli uczeń dojeżdża rowerem do szkoły, warto zadbać o kask ochronny i właściwe, zgodne z przepisami wyposażenie jednośladu. Rower musi być wyposażony: z przodu – w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej, z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej, o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, w co najmniej jeden skutecznie działający hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

303-155817

źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń

rta24.eu13 października 2021

Tarnobrzescy Wodniacy zajęli II miejsce w zawodach stermotorzystów

rta24.eu8 października 2021

Trzech kierowców przekroczyło prędkość, stracili prawko

rta24.eu7 października 2021

„Bezpieczne Wakacje” konkurs dla dzieci i młodzieży

rta24.eu7 października 2021

Kobieta została potrącona podczas cofania samochodu dostawczego

rta24.eu6 października 2021

Wizyty mundurowych w szkołach

rta24.eu5 października 2021