W Tarnobrzegu

Uczniowie „Rolnika” na lekcjach z ZUS

Uczniowie „Rolnika” na lekcjach z ZUS

Po raz kolejny młodzież z ZSP nr 2 w Tarnobrzegu wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z ZUS”. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

– „Lekcje z ZUS” to cykl czterech spotkań, podczas których uczniowie poznają istotę ubezpieczeń społecznych oraz dowiadują się, dlaczego ubezpieczenia te są obowiązkowe, jakie korzyści wynikają z opłacania składek, poznają zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, a także zasady prowadzenia biznesu w aspekcie systemu ubezpieczeń społecznych- informuje rta24.eu szkolny koordynator projektu Bogusława Serwan-Partyńska.

lekcje (7)

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mają możliwość poszerzenia i uzupełnienia swoich wiadomości z dziedziny ubezpieczeń społecznych, zakładania i prowadzenia firmy. Mogą dowiedzieć się, jak pracownicy powinni zadbać o swoje prawa i jakie świadczenia mogą uzyskać odprowadzając składki do ZUS.

lekcje (6)

W ramach “Lekcji z ZUS” uczniowie poznają podstawy systemu ubezpieczeń społecznych, jego historię i zasady działania oraz sposoby odprowadzania odpowiednich składek, zarówno z punktu widzenia ubezpieczonego, jak i zatrudniającego go pracodawcy. Mają do dyspozycji bogato ilustrowane zeszyty ćwiczeń, które zawierają dobrze omówione podstawowe zagadnienia z zakresu ubezpieczeń społecznych a także pakiet filmów dydaktycznych i prezentacji multimedialnych.

lekcje (4)

Uczestnicy „Lekcji z ZUS” mogą sprawdzić się również w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada ta cieszy się w „Rolniku” dużą popularnością, gdyż jest podsumowaniem pracy uczniów i daje możliwość sprawdzenia zdobytej przez nich wiedzy oraz uzyskania wartościowych nagród rzeczowych. Olimpiada podzielona jest na trzy etapy: szkolny, wojewódzki i centralny. Pierwszy etap odbędzie się w ZSP nr 2 już 27 listopada, drugi 16 marca a centralny 26 kwietnia.

lekcje (3)

Dwa ostatnie etapy konkursu to rywalizacja drużynowa. Członkowie trzech najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych na etapie centralnym otrzymają cenne nagrody (m.in. laptopy). Nagrodzone zostaną również szkoły, które ci uczniowie będą reprezentować. Laureaci olimpiady otrzymują dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia lub indeks na kierunek ściśle powiązany z tematyką olimpiady a także atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje dostępne na stronie

lekcje (2)

Na zdjęciach uczniowie klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego w ZSP nr 2.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021