W Tarnobrzegu

Uczniowie „Rolnika” na lekcjach z ZUS

Uczniowie „Rolnika” na lekcjach z ZUS

Po raz kolejny młodzież z ZSP nr 2 w Tarnobrzegu wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z ZUS”. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

– „Lekcje z ZUS” to cykl czterech spotkań, podczas których uczniowie poznają istotę ubezpieczeń społecznych oraz dowiadują się, dlaczego ubezpieczenia te są obowiązkowe, jakie korzyści wynikają z opłacania składek, poznają zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, a także zasady prowadzenia biznesu w aspekcie systemu ubezpieczeń społecznych- informuje rta24.eu szkolny koordynator projektu Bogusława Serwan-Partyńska.

lekcje (7)

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mają możliwość poszerzenia i uzupełnienia swoich wiadomości z dziedziny ubezpieczeń społecznych, zakładania i prowadzenia firmy. Mogą dowiedzieć się, jak pracownicy powinni zadbać o swoje prawa i jakie świadczenia mogą uzyskać odprowadzając składki do ZUS.

lekcje (6)

W ramach “Lekcji z ZUS” uczniowie poznają podstawy systemu ubezpieczeń społecznych, jego historię i zasady działania oraz sposoby odprowadzania odpowiednich składek, zarówno z punktu widzenia ubezpieczonego, jak i zatrudniającego go pracodawcy. Mają do dyspozycji bogato ilustrowane zeszyty ćwiczeń, które zawierają dobrze omówione podstawowe zagadnienia z zakresu ubezpieczeń społecznych a także pakiet filmów dydaktycznych i prezentacji multimedialnych.

lekcje (4)

Uczestnicy „Lekcji z ZUS” mogą sprawdzić się również w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada ta cieszy się w „Rolniku” dużą popularnością, gdyż jest podsumowaniem pracy uczniów i daje możliwość sprawdzenia zdobytej przez nich wiedzy oraz uzyskania wartościowych nagród rzeczowych. Olimpiada podzielona jest na trzy etapy: szkolny, wojewódzki i centralny. Pierwszy etap odbędzie się w ZSP nr 2 już 27 listopada, drugi 16 marca a centralny 26 kwietnia.

lekcje (3)

Dwa ostatnie etapy konkursu to rywalizacja drużynowa. Członkowie trzech najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych na etapie centralnym otrzymają cenne nagrody (m.in. laptopy). Nagrodzone zostaną również szkoły, które ci uczniowie będą reprezentować. Laureaci olimpiady otrzymują dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia lub indeks na kierunek ściśle powiązany z tematyką olimpiady a także atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje dostępne na stronie

lekcje (2)

Na zdjęciach uczniowie klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego w ZSP nr 2.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021