Rozrywka

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu wrócili z dwutygodniowych praktyk zawodowych w Maladze zrealizowanych w ramach projektu „Międzynarodowe doświadczenia inspiracją do rozwoju” programu Erasmus +.

Praktyki w tak niezwykłym miejscu, doświadczenie bezpośredniego kontaktu z ludźmi, poznawanie pięknych miejsc pozostawia niezatarty ślad, szczególnie wśród młodych ludzi. Od 18 września do 2 października 27. uczniów Prymasówki z kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi w przewozach lotniczych, morskich i lądowych, technik usług fryzjerskich oraz technik reklamy przebywało na południu Hiszpanii, w urokliwej Maladze. Uczniowie przede wszystkim zdobywali cenne doświadczenie podczas zorganizowanych w Hiszpanii praktyk zawodowych. Nie zabrakło jednak czasu także na zwiedzanie. Młodzież zwiedziła m.in. ruiny zamku Alcazaba, arabskiej twierdzy oraz odbyła krajoznawczą wycieczkę słynną Ścieżką Króla.

Praktyki zakończyły się otrzymaniem przez uczniów międzynarodowych certyfikatów potwierdzających dwutygodniowe zdobywanie szlifów zawodowych w słonecznej Hiszpanii. Na pożegnanie usłyszeli wiele ciepłych słów od pracodawców. Doceniono ich obowiązkowość, punktualność i znakomite umiejętności zawodowe.

Projekt „Międzynarodowe doświadczenia inspiracją do rozwoju” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+ SEKTOR: Kształcenie i szkolenia zawodowe  Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Projekt współfinansowany ze środków  Unii Europejskiej. Kwota dofinansowania: 149 624 euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Stypendia Wójta Gminy Grębów dla najlepszych licealistów

rta24.eu14 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021