sport

Udany występ tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg!

Udany występ tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg!

Trzy II miejsca i dwa III miejsca to osiągnięcia tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w 2 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku.

Na hali sportowej w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku wśród 141 uczestników wystąpili zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg,
na wózkach Emilia Kotarska, Piotr Sokalski i Janusz Chamot, oraz zawodnicy grający na stojąco Łukasz Delekta, Paweł Mazuryk, Mariusz Matejek, Paweł Włodyka i Jerzy Zajdel.

W klasie 8 Paweł Mazuryk po wygraniu swojej grupy i meczu półfinałowego w finale uległ Mariuszowi Olczakowi IKS AWF Warszawa 0:3 i zajął II miejsce.
II miejsce zajęła Emilia Kotarska w klasie kobiet 3-5 oraz Jerzy Zajdel w klasie 11. Jurek zagrał kolejne dobre zawody, po wygraniu turnieju w fazie grupowej,
pojedynku w ćwierćfinale i półfinale uległ w finale 1:3Markowi Chybińskiemu ze Start Gorzów Wielkopolski.

III miejsce wywalczył Paweł Włodyka w klasie 10, który debiutował w Grand Prix Polski. Paweł wygrał swoje gry w frazie grupowej, 1 rundę i ćwierćfinał ale przegrał grę półfinałową 0:3 z Igorem Misztalem Start Skierniewice.
Natomiast Mariusz Matejek również stanął na najniższym stopniu podium w klasie 9. Wygrał swoje gry w frazie grupowej oraz ćwierćfinał by w półfinale ulec 0:3 Pawłowi Jabłońskiemu Start Wrocław.

Należy odnotować też niezły występ Janusza Chamota, który z fazy grupowej wyszedł na drugim miejscu, w ćwierćfinale pokonał 3:0 Mariusza Siewierskiego Triumf Start Bydgoszcz
by w półfinale ulec po zaciętej walce 2:3 Tomaszowi Jakimczukowi Start Zielona Góra. W walce o III miejsce przegrał po dobrym pojedynku 2:3 z Grzegorzem Papisem KSN START Warszawa.

Zawody w Gdańsku to kolejne zawody, z których wracamy z pokaźną liczbą miejsc na podium, a nasz sukces jest świetną promocją Miasta na arenie krajowej.
Cieszy też dobra forma naszych zawodników, którzy wystąpią 1-2 października w turnieju międzynarodowym na wózkach w Puławach a później 28-30 października w kolejnym Grand Prix Polski w Gdańsku.

Informacja prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Bartłomiej Skwara i Igor Majewski medaliści w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat

rta24.eu29 marca 2021

UKS Delfin Tarnobrzeg -18 medali, 3 miejsce drużynowo

rta24.eu22 marca 2021

Janusz Malarz z nagrodą Prezydenta

rta24.eu19 marca 2021

Starty badmintonistów

rta24.eu18 marca 2021

Janusz Malarz zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzeci w Gliwicach!!

rta24.eu17 marca 2021

Boiska w Gorzycach i Trześni z nawodnieniem

rta24.eu16 marca 2021

Sukces tarnobrzeskich karateków

rta24.eu16 marca 2021

Albert Borkowski – UKS Delfin Tarnobrzeg pięciokrotny złoty medalista

rta24.eu15 marca 2021

53 lata działalności sekcji badmintona MKS Stal Nowa Dęba

rta24.eu9 marca 2021