sport

Udany występ tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg!

Udany występ tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg!

Trzy II miejsca i dwa III miejsca to osiągnięcia tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w 2 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku.

Na hali sportowej w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku wśród 141 uczestników wystąpili zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg,
na wózkach Emilia Kotarska, Piotr Sokalski i Janusz Chamot, oraz zawodnicy grający na stojąco Łukasz Delekta, Paweł Mazuryk, Mariusz Matejek, Paweł Włodyka i Jerzy Zajdel.

W klasie 8 Paweł Mazuryk po wygraniu swojej grupy i meczu półfinałowego w finale uległ Mariuszowi Olczakowi IKS AWF Warszawa 0:3 i zajął II miejsce.
II miejsce zajęła Emilia Kotarska w klasie kobiet 3-5 oraz Jerzy Zajdel w klasie 11. Jurek zagrał kolejne dobre zawody, po wygraniu turnieju w fazie grupowej,
pojedynku w ćwierćfinale i półfinale uległ w finale 1:3Markowi Chybińskiemu ze Start Gorzów Wielkopolski.

III miejsce wywalczył Paweł Włodyka w klasie 10, który debiutował w Grand Prix Polski. Paweł wygrał swoje gry w frazie grupowej, 1 rundę i ćwierćfinał ale przegrał grę półfinałową 0:3 z Igorem Misztalem Start Skierniewice.
Natomiast Mariusz Matejek również stanął na najniższym stopniu podium w klasie 9. Wygrał swoje gry w frazie grupowej oraz ćwierćfinał by w półfinale ulec 0:3 Pawłowi Jabłońskiemu Start Wrocław.

Należy odnotować też niezły występ Janusza Chamota, który z fazy grupowej wyszedł na drugim miejscu, w ćwierćfinale pokonał 3:0 Mariusza Siewierskiego Triumf Start Bydgoszcz
by w półfinale ulec po zaciętej walce 2:3 Tomaszowi Jakimczukowi Start Zielona Góra. W walce o III miejsce przegrał po dobrym pojedynku 2:3 z Grzegorzem Papisem KSN START Warszawa.

Zawody w Gdańsku to kolejne zawody, z których wracamy z pokaźną liczbą miejsc na podium, a nasz sukces jest świetną promocją Miasta na arenie krajowej.
Cieszy też dobra forma naszych zawodników, którzy wystąpią 1-2 października w turnieju międzynarodowym na wózkach w Puławach a później 28-30 października w kolejnym Grand Prix Polski w Gdańsku.

Informacja prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Nowe stroje dla Gminnej Akademii Sportu

rta24.eu30 grudnia 2020

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rta24.eu

rta24.eu29 grudnia 2020

Nagroda prezydenta dla Magdaleny Szczęsnej

rta24.eu29 grudnia 2020

Nagroda dla Lilly May Niezabitowskiej

rta24.eu16 grudnia 2020

Janusz Malarz drugi w 3 Grand Prix Polski Weteranów w Węgierskiej Górce

rta24.eu16 grudnia 2020

Krajowy Turniej “Podkarpacki Cup 2020” numer 3 w badmintonie

rta24.eu15 grudnia 2020

6 Finałów UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu15 grudnia 2020

Turniej Weteranów ” Deble i Mixty 100 lat ” w badmintonie

rta24.eu14 grudnia 2020

7 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu7 grudnia 2020