Kronika Policyjna

Ukradli ciężarówkę, lawetę i panele ogrodzeniowe

Ukradli ciężarówkę, lawetę i panele ogrodzeniowe

Policjanci z Gorzyc i Tarnobrzega, we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, prowadzili działania przeciwko sprawcom kradzieży samochodu ciężarowego marki Iveco i paneli ogrodzeniowych. W ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn w wieku 29, 32 i 34 lat. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W czwartek, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od właściciela jednej z prywatnych firm, działających w gminie Gorzyce, o kradzieży samochodu ciężarowego marki Iveco z lawetą oraz ładunkiem. Do zdarzenia doszło w nocy, a wartość skradzionego mienia poszkodowany oszacował na kwotę 38 tys. zł. Z jego relacji dodatkowo wynikało, że złodzieje, przy pomocy skradzionej lawety, zabrali jeszcze 200 szt. paneli ogrodzeniowych i 60 szt. słupków ogrodzeniowych.

Komunikat o kradzieży pojazdu został przekazany policjantom, także funkcjonariuszom z województwa lubelskiego, którzy ustalili, że skradziony samochód stoi przed jedną z prywatnych posesji na terenie powiatu kraśnickiego. Przy samochodzie nie było żadnych osób, ani lawety i ładunku. Kilkunastu policjantów z Komisariatu Policji w Gorzycach, Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku przystąpiło do wyjaśniania okoliczności zaistniałego przestępstwa. W wyniku prowadzonych działań, na terenie powiatu kraśnickiego zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 32 i 34 lat. W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali w Gorzycach jeszcze 29-letniego mężczyznę.

Z ustaleń wynika, że 29-latek był inicjatorem całego przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni swój łup przechowywali na terenie powiatu sandomierskiego. Kryminalni odzyskali skradzione mienie w całości. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodatkowo okazało się, że 29-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo. 10 czerwca br. w Trześni w gminie Gorzyce, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo wydawanych poleceń przez umundurowanych funkcjonariuszy.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021