Kronika Policyjna

Ukradli ciężarówkę, lawetę i panele ogrodzeniowe

Ukradli ciężarówkę, lawetę i panele ogrodzeniowe

Policjanci z Gorzyc i Tarnobrzega, we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, prowadzili działania przeciwko sprawcom kradzieży samochodu ciężarowego marki Iveco i paneli ogrodzeniowych. W ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn w wieku 29, 32 i 34 lat. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W czwartek, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od właściciela jednej z prywatnych firm, działających w gminie Gorzyce, o kradzieży samochodu ciężarowego marki Iveco z lawetą oraz ładunkiem. Do zdarzenia doszło w nocy, a wartość skradzionego mienia poszkodowany oszacował na kwotę 38 tys. zł. Z jego relacji dodatkowo wynikało, że złodzieje, przy pomocy skradzionej lawety, zabrali jeszcze 200 szt. paneli ogrodzeniowych i 60 szt. słupków ogrodzeniowych.

Komunikat o kradzieży pojazdu został przekazany policjantom, także funkcjonariuszom z województwa lubelskiego, którzy ustalili, że skradziony samochód stoi przed jedną z prywatnych posesji na terenie powiatu kraśnickiego. Przy samochodzie nie było żadnych osób, ani lawety i ładunku. Kilkunastu policjantów z Komisariatu Policji w Gorzycach, Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku przystąpiło do wyjaśniania okoliczności zaistniałego przestępstwa. W wyniku prowadzonych działań, na terenie powiatu kraśnickiego zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 32 i 34 lat. W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali w Gorzycach jeszcze 29-letniego mężczyznę.

Z ustaleń wynika, że 29-latek był inicjatorem całego przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni swój łup przechowywali na terenie powiatu sandomierskiego. Kryminalni odzyskali skradzione mienie w całości. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodatkowo okazało się, że 29-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo. 10 czerwca br. w Trześni w gminie Gorzyce, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo wydawanych poleceń przez umundurowanych funkcjonariuszy.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontrolnych

rta24.eu8 lipca 2020

Napadali na rowerzystów i okradali

rta24.eu7 lipca 2020

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

rta24.eu7 lipca 2020

Oszust udawał hydraulika, usiłował wyłudzić pieniądze

rta24.eu2 lipca 2020

Mieszkaniec Gorzyc strzelał z wiatrówki , usłyszał zarzuty

rta24.eu1 lipca 2020

Chroń się przed oszustwami wakacyjnymi i biletowymi

rta24.eu1 lipca 2020

Tarnobrzescy policjanci oddali krew

rta24.eu30 czerwca 2020

Motocyklista potrącony przez osobówkę

rta24.eu29 czerwca 2020

Policjanci eskortowali rodząca kobietę do szpitala

rta24.eu29 czerwca 2020