UKS Delfin trzeci w lidze. Ma najlepszego zawodnika

W Nowej Dębie zakończyła się wiosenna edycja Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Delfin ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu. Podopieczni Angeliki Michalik w punktacji drużynowej zajęli trzecie miejsce.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Szymon Skulski ( klasa VI A ) i za wynik 50 metrów stylem dowolnym uzyskał 327 punktów wg FINA. Jako jedyny pokonał dystans w czasie krótszym niż 30 sekund. Warto dodać, że Szymon Skulski po raz kolejny z rzędu został najlepszym zawodnikiem całej edycji ligi.

Jego koleżanka klubowa Łucja Zych ( VA) zajęła II miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym uzyskując 341 punktów wg FINA.

W zawodach 29 kwietnia wystartowało 240 zawodników i zawodniczek z 15 klubów z województwa podkarpackiego. Podajemy wyniki indywidualne i punktowane tarnobrzeskich zawodników:

VI miejsce na 50 m stylem grzbietowym 0:38,22

II miejsce sztafeta 4 x50 m stylem zmiennym dziewcząt 12 lat ( Marcelin Zięba, Amelia Ślęczka, Zuzanna Garbacz, Anna Jaworek)

III miejsce sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym chłopców 11 lat ( Szymon Brzozowski, Adam Chmielowski, Piotr Szczepan, Jakub Kalita).

V miejsce sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym dziewcząt 11 lat i młodsze ( Łucja Zych, Aleksandra Jochaniak, Roksana Knap, Kinga Rękas).

Pozostali uplasowali się blisko podium zdobywając punkty do klasyfikacji drużynowej, w której UKS Delfin zdobył III miejsce: Eryk Brożyna (IV A), Sebastian Bobula (IV A), Jakub Kalita (IV A), Bartosz Kutyna (IV A), Eryk Kępa (V A), Maksymilian Płaneta (III B), Bartłomiej Skwara (III B), Łukasz Torba (IV A), Krzysztof Urbański ( V A), Zuzanna Chmiel (V A), Zuzanna Garbacz( V A), Anna Jaworek (V A), Knap Roksana (IV A ), Hanna Michałeczko (V A), Kinga Rękas (IV A), Alicja Szymańska (V A), Amelia Ślęczka (V A), Aleksandra Jochaniak ( III B).

Zdjęcia: UKS Delfin Tarnobrzeg