W Tarnobrzegu

Ulica Mickiewicza w Tarnobrzegu już po odbiorze

Ulica Mickiewicza w Tarnobrzegu już po odbiorze

W poniedziałek, 31 sierpnia 2020r., oficjalnie odebrano drogową inwestycję – modernizację ul. Mickiewicza na odcinku na wysokości osiedla Miechocin. Przebudowana „droga do Rzeszowa” przejezdna jest już w obydwu kierunkach.

Ponad kilometrowej długości odcinek ul. Mickiewicza, od skrzyżowania z ul. Wisłostrada i ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Siarkową i ul. Orląt Lwowskich, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, zyskał całkiem nowe oblicze. To nie tylko nowa nawierzchnia i ciąg pieszo-rowerowy, zatoczki autobusowe, odwodnienie, ale też nowy mur okalający skarpę, na której stoi zabytkowy kościół oraz nowe oświetlenie. Inwestycja kosztowała dokładnie 3 345 363 zł. Samorząd Tarnobrzega pozyskał na nią dofinansowanie w kwocie 1 916 065 zł.

O tym, jak ważny to odcinek drogi, nazywanej w Tarnobrzegu „drogą na Rzeszów”, mówił podczas oficjalnego odbioru prezydent miasta. Jednocześnie podziękował tym, dzięki którym popularnej wylotówki z Tarnobrzega nie musimy się wreszcie wstydzić. – To dzięki Ministerstwu Infrastruktury i obecnemu dziś z nami Ministrowi Rafałowi Weberowi oraz dzięki Podkarpackiemu Urzędowi Wojewódzkiemu, który w imieniu pani wojewody Ewy Leniart reprezentuje dziś Dyrektor Generalny Urzędu Marcin Zaborniak, ta inwestycja została zrealizowana, gdyż znalazła się na liście dróg do dofinansowania przez Fundusz Dróg Samorządowych – zaznaczył prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Podziękowania skierował także do wykonawcy inwestycji, obecnych podczas odbioru, przedstawicieli firmy PBI – prezesa Ryszarda Hadały, kierownika budowy Zygmunta Jasińskiego oraz kierownika robót Łukasza Machowskiego. Dzięki znakomitemu doświadczeniu wykonawcy w drogowych inwestycjach, prace udało się zakończyć dużo wcześniej niż zakładano. Nad ich przebiegiem czuwała Barbara Trzeciak naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa w Urzędzie Miasta Tarnobrzega. – Tak właśnie powinny wyglądać wszystkie drogi samorządowe – podkreślił minister infrastruktury Rafał Weber. – Cieszymy się, że takie drogi powstają w naszym województwie, że Fundusz Dróg Samorządowych pomaga realizować te przedsięwzięcia. Cieszy również, że Tarnobrzeg wykorzystuje tę szansę, jaką daje Fundusz Dróg Samorządowych, że skutecznie pozyskuje środki finansowe, dzięki temu przeszłość dróg w mieście, także planowanej obwodnicy, rysuje się w dobrym świetle. Jak zaznaczył Marcin Zaborniak, Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego, to kolejna na mapie Podkarpacia inwestycja będąca owocem współpracy na różnych szczeblach, współfinansowana bowiem z budżetu samorządu Tarnobrzega, jak i z rządowego programu FDS. – To pokazuje, że nasze Podkarpacie umie i chce pozyskiwać środki na rozbudowę dróg – mówił dyrektor Zaborniak..

Z powodu zbieżności terminu odbioru ul. Mickiewicza z Sesją Sejmiku Województwa Podkarpackiego nie mógł być obecny w Tarnobrzegu marszałek Władysław Ortyl. Wystosował jednak list do władz miasta, w którym podkreślił, jak cieszy go rozwijanie szlaków komunikacyjnych w województwie. „Budowane na nowo i modernizowane drogi przekładają się bowiem na dostępność komunikacyjną, atrakcyjność inwestycyjną i wreszcie komfort życia mieszkańców regionu oraz odwiedzających nas gości” podnosił w liście marszałek życząc, by ul. Mickiewicza służyła długie lata i była wizytówką miasta.

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021